24 Ekim 2019 Perşembe 00:32

ANASAYFA l Kurban Pazarı bayrama yetiştirilecek

03.08.2016 Çarşamba - 10:57

be112979-26f8-4e2f-b32f-585a28731099İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kurban Bayramı öncesi hizmete girecek olan Türkiye’nin en modern hayvan pazarı inşaatını yakından takip ediyor

İzmit Belediye BaşkanıDoğan, dün Solaklar Yolu üzerindeki Büyükşehir Belediyesi Mezbahası yanında yaklaşık 20 dönümlük bir alan üzerinde yapılmakta olan hayvan pazarının Kurban Bayramı öncesi hizmete açılacağını söyledi. Başkan Doğan, “Bayramdan bir ay önce hayvanların buraya gelmesi gerekiyor. Normal şartlarda inşaatın bitmesi gerekiyordu. Ancak malumunuz müteahhitlerin çalışma tempoları bizim istediğimiz süreçlere uygun olmuyor. Bütün gayretlerimize rağmen bazı aksaklıklar oluyor.

BİZ DEVREYE GİRECEĞİZ

Aşamaları yakından takip ediyoruz. Eğer müteahhidin yetiştirememe durumu olursa bizim ekiplerimiz devreye girecek. Çok hayati olmayan ufak tefek eksikliklerimiz olabilir. Ama biz bu Kurban Bayramı’nda pazarımızı açacağız. Her gecen gün vatandaşımız için daha iyi koşullar oluşturuyor, şartlarını daha da iyileştirmeye çalışıyoruz. 3 yıl önce hayvan pazarı olarak köprü altları kullanılıyordu. Bir yıl önce çadırlara taşındı ve bu yıl Türkiye’nin en modern, en çağdaş hayvan pazarında hizmet verecek.

YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Modern Hayvan Pazarı’mızın faaliyet geçmesiyle birlikte, hayvan pazarlayan kardeşlerimiz, daha çağdaş, daha iyi koşullarda faaliyet gösterebilecek. Gerek vatandaşlarımız gerekse hayvanlarımız için daha uygun koşullarda bir pazar olacak. Çok emek verdik, hiçbir şeyden kaçınmadık. Ama ne yazık ki, zaman zaman müteahhitlerin kendi tempoları, programlamaları, alt yapıları yetersiz kalıyor. Defalarca gelip yakından takip ediyor, inceliyor ve sıkıştırıyoruz.

AYRI BİR HEYECANIMIZ VAR

Vatandaşımızın işini kendi işimizden daha fazla, parasını da kendi paramızdan daha fazla takip ediyoruz. Hele bu 15 Temmuz ihanetinden sonra ve vatandaşımızın hayatını bu ülke için ortaya koyduktan sonra biz sorumlular olarak gece gündüz değil her saniye milletimizin işini, parasını koruyacağız. Bu güne kadar aynı hassasiyetle çalışıyorduk, ama bugün ayrı bir hırsımız ve heyecanımız var” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.