21 Ekim 2019 Pazartesi 13:34

ANASAYFA l Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ; Deplasman yasağını kaldırdık

11.08.2016 Perşembe - 18:00

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, bir süredir varolan deplasman yasağının kaldırılması hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bu sezon Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor arasında oynanacak deplasman maçlarına taraftar götürülmesine karar verdiklerini açıkladı. Kulüpler Birliği Vakfının gerçekleştirdiği toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gümüşdağ, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminden sonra oluşan birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, şunları kaydetti:

“15 Temmuz sonrasında oluşan birlik ve beraberliğin, kardeşliğin tribünlere yansımasını sağlamak amacıyla deplasman yasaklarının kaldırılmasına karar verdik. Dolayısıyla bundan sonraki Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve Bursaspor deplasmanlarında artık tribünde taraftarların yan yana maç seyretmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu birliğin ve beraberliğin 15 Temmuz demokrasi şehitlerinden sonra çok daha önem arz ettiğine ve ihtiyaç olduğuna inanıyoruz.”

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.