21 Ekim 2019 Pazartesi 16:50

ANASAYFA l Küçükkaya: Gülen idam edilemez

16.08.2016 Salı - 10:31

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, idam geri gelse bile Fetullah Gülen’in idam edilemeyeceğini söyledi

Basın açıklamasında darbe girişimi ve OHAL sürecine değinen Küçükkaya,” İktidarlar tarikatlardan bile oy alabilmek umuduyla bu sürece gözlerini kapadılar. Darbe girişiminin üzerinden bir ay geçmesine rağmen Türkiye darbe sürecinin gelişimini ve sonrasını kavramış ve idrak etmiş değil. Ülkemiz darbe atmosferine sanki, 17­ 25 Aralık yolsuzluk süreci ile başlamış gibi bilinçli bir atmosfer yaratılıyor.

GÜLEN İDAM EDİLEMEZ

Küçükkaya,” Ülkemiz AK Parti iktidarının yarattığı krizlerle oldukça vakit kaybediyor. 1 Kasım’da istikrar için oy toplayan AK Parti bunu başaramamıştır. Bunu yapamadığından dolayı topluma histeri krizi yaratmıştır. Bunların başında da idam tartışmaları gelmektedir. İdam kabul edilse bile geriye dönük uygulama durumunun olmadığı herhalde bütün hükümet yetkililerince biliniyor.

AKIL TUTULMASI

Toplumun belli kesimlerini tatmin edecek Abdullah Öcalan, Fethullah Gülen gibi isimlerin işledikleri suç istinadıyla idamının gerçekleştirilmesi mümkün değil. İdam gibi gerçekleştirilmesi mümkün olmayan cezaya evet demesinin bir akıl tutulması olduğunu düşünüyoruz” dedi

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.