22 Ekim 2019 Salı 02:16

ANASAYFA l Küçükkaya, Gençlik ve Kadın kollarından helallik istedi

14.04.2017 Cuma - 14:43

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, referandum arefesinde yaptığı son toplantıda, Gençlik ve Kadın kollarından helallik istedi

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, referandum arifesinde son basın toplantısını yaptı. Toplantıda Küçükkaya, hem gençlik kollarına hem kadın kollarına hem de basın mensuplarına teşekkür ederek helallik istedi. Ardından referandum sürecinde neler yaptıklarını da değerlendiren Başkan Küçükkaya, iktidar partisinin bu akşam ve yarın akşam vatandaşları etkilemek için birtakım hilelere başvuracaklarını ve erzak dağıtacaklarını ifade etti.

BULUT’A TEŞEKKÜR ETTİ

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, açıklamalarında “Referandum kampanyasının sonuna doğru yaklaştık. Hem referandumla ilgili neler yaptığımızı hem de bu kente neler yapılması gerektiğiyle ilgili basın açıklaması yapmak istedik. Daha referandum mecliste görüşülmeye çalışılırken kentin önemli dinamikleriyle toplantılar silsilesi yaptık. İki tane sosyal mecra figürü kullandık. Biri Hayırettin’di. Hayırettin bizden daha çok İbrahim Bulut’la ilgileniyor. Bizi unuttu galiba ama kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

HAYIR OYU İSTEDİ

Teknik toplantılar yaptıklarını dile getiren Küçükkaya,“Özellikle yerel basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Bizleri yanız bırakmadılar. Biz getirdiğimiz bütün misafirlerimizi belli bir konu üzerine getirdik. Roman kardeşlerimizle milletvekili yaptığımı roman abimizi buluşturduk. İddia ediyorum. Bu akşam ve yarın akşam roman mahallelerinde erzak dağıtacaklar. Onlar sizlerden çalınan paralarla alınan erzaklardır. Sizi yok sayan size belediyede çöpçülük yaptıranlara gidin hayır oyunuzu verin. Daha sonra şehrin önemli bir belediye başkanını ağırladık” sözlerini kullandı.

BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Küçükkaya, Devlet Bahçeli’nin önceki gün bir televizyon programında referanduma dair kaygılarını ifade eden cümlelerine ilişkin “Sayın Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Bu anayasa değişikliğiyle Türkiye’nin eyalet sistemine dönüşebileceğini düşündüğü için çok teşekkür ediyorum. Devlet Bahçeli de ülkücü camiaya son iki günde gerekli tavrınızı koyarsınız dediğine şahit olduk” şeklinde konuştu.

REFERANDUM ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Devamında Küçükkaya, “Ardından Selin Sayek Böke ile belli STK ve meslek odalarıyla toplantılar yaptık. Yine burada örgütümüz olarak güçlü siyasal figürleri İzmit’e davet ettik. En önemlilerinden bir tanesi Deniz Baykal’ı CHP’nin en zorlandığı Bekirpaşa bölgesinde halka buluşturduk. Bir delikanlı gücüyle koşturup bize katkı sağladı. Bekirpaşa tarihinde görebileceği en kalabalık toplantıyı gördü. AKP’nin anlamadığı şu: CHP işte tam da böyle bir sosyal demokrat parti. Ben ilçe başkanı olarak eski liderimi de genel başkanımızı da siyaset yapmamın sevinciyle ağırladık” dedi.

‘IŞIK’I MİTİNG YAPMAYA ÇAĞIRIYORUM

Ben AKP’den bir ricada bulunacağım. Salonu ben dolduracağım. Abdullah Gül’ü veya Davutoğlu’nu bir toplantıya çağırabilir misiniz? Salonu ben tutacağım. Masraflar benden. AKP’nin il ve ilçe başkanından bunları beklemiyorum. Kentimizde bir bakan ‘CHP İzmit’te miting yapamadı’ dedi. Dün gördüler sıradan bir milletvekiliyle miting yaptık mı yapamadık mı? Onların yerine Sayın Cumhurbaşkanı miting yapıyor. Adam sizi taşımaktan yoruldu. Kandırılmaktan yoruldu. Ben sizin yerinizde olsam miting yapardım diyorum. Sayın Fikir Işık’ı miting yapmaya davet ediyorum. Bir günde yapabileceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

ERZAK DAĞITACAKLAR

Küçükkaya, bu akşam ve yarın akşam iktidar partisinin vatandaşı etkilemek amacıyla başvuracağı yolları da belirterek “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nu ağırladık. Bizleri onurlandırdılar. Son olarak yaptığımız Muharrem İnce de hayır mitingi ile bizi gururlandırdılar. Bu akşam ve yarın akşam AKP’liler tarafından vatandaşa erzak dağıtılacak. Hilelere başvurulacak. Bu ilk defa olmadı biliyoruz” ifadelerini kullandı.

HELALLİK İSTEDİ

Son olarak Küçükkaya, İzmit Belediyesi’nin seçim yasaklarına aykırı davrandığını ifade ederken “Bu kente öyle şeyler yaşandı ki. İzmit belediyesi babasından miras kalmış gibi belediyenin binalarına ilk defa evet pankartlarını astığını yani bu kadarını ilk defa görüyorum. Belediye afiş kaldırmakta ayak diretmiştir. Yasa tanımayan insanlar tek adamla ülke yönetildiği takdirde yaşanacak kaosu düşünmek bile istemiyorum. Bir yerde düzgün işler yapılıyorsa adam gibi mitingler yapılıyorsa ve bu parti CHP gibi finans gücüyle değil gönül ve yürek gücüyle yapılıyorsa bu kampanyada hem kadın kollarının hem gençlik kollarının gücüyle yapılıyordur. Ben hem gençlik hem kadın kollarından helallik istiyorum. Sıfır bütçelerle yaptıkları kampanyalardan dolayı sonsuz teşekkür ediyorum” diyerek açıklamalarını sonlandırdı

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.