19 Ekim 2019 Cumartesi 08:32

ANASAYFA l Köy okulundan TEOG 1.’liğine

17.06.2016 Cuma - 15:10

VALİ
2015-2016 eğitim-öğretim dönemi bitti. Dün Kocaeli’de 352 bin öğrenci karne aldı. Resmi tören ise Kartepe Karatepe İlkokulu’nda  gerçekleştirildi

TÖRENE; Vali Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanısıra, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özat, Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karademir, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, öğretmenler ile öğrenciler ve veliler katıldı.

ÇİÇEKLE KARŞILANDI

Kartepe Belediyesi halk oyunları ekibinin Artvin yöresi folklör gösterileriyle başlana törende konuşan Vali Güzeloğlu, “Bugün anaokulundan, ortaokul son sınıfa kadar karne coşkusu yaşayan, geleceğimiz ve güvencemiz olan çocuklarımızla bir eğitim öğretim yılının son gününde, karne dağıtım töreninde sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.  Ortaokulumuz tüm il genelinde TEOG sınavında Kocaeli birincisi olan bir okulumuzdur. Onun için bugün sizlerle birlikteyiz ve bunda emeği geçen, katkı veren  herkesi kutluyor, teşekkür ediyoruz.

DÜNYA DEĞİŞECEKTİR

İnandığınızda ve  çalıştığınızda başarı geliyor. Bu okul müdürüyle, öğretmeniyle, velisiyle, kaymakamıyla, belediyesiyle, muhtarıyla bir büyük başarıya imza attı. Bunun örnek olmasını diliyorum. Yeni dönemde geçtiğimi günde sonuçlanan TEOG sınavlarıyla iddiamızı karşılamanın, Kocaeli’yi hak ettiği yere taşımanın ve ilk on içerisinde yer alacak bir başarıya ulaştırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Her şeyimiz ve en büyük hedefimiz; eğitim ve eğitimdeki başarı hedeflerimizdir.  Eğitim bir insanı ve toplumu değiştirir. En büyük değerimiz çocuklarımızdır. Bir kişi değişirse dünya değişir.

EMEKLERİNİN KARŞILIĞI

352 bin 898 yavrumuz bugün ilimizde karnelerini alıyor. Okul öncesinde 32 bin 441 çocuğumuz karne alacak, ilk okullarda 118 bin 92 çocuğumuz karne alıyor. Ortaokullarda 104 bin 836 çocuğumuz ve liselerde 97 bin 589 çocuğumuz bugün karnelerini alacaklar. İlimizde liselerden de 20 bin 693 gencimiz bu yıl mezun oluyor. Onlar üniversite sınavına girecekler inşallah gönüllerine göre her birisi istediği yerlere yerleşir ve emeklerinin karşılığını alırlar” dedi.

HEDİYELER VERDİ

Vali Güzeloğlu, konuşmalarının ardından  tüm çocuklarımızın gönüllerine göre bir tatil geçirmesi temennisinde bulunarak,  TEOG sınavında tüm soruları doğru yaparak Türkiye birincisi olan Halenur Soğukpınar ve dereceye giren diğer öğrencileri tebrik etti ve çeşitli hediyeler verdi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.