17 Ekim 2019 Perşembe 21:40

ANASAYFA l KOTO meclis toplantısında AOSB Lisesi konuşuldu

26.04.2017 Çarşamba - 12:02

Geçtiğimiz aylarda Kartepe’de ilçesinde, içerisinde Özel KOTO AOSB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini taşıyan servisin kaza yapması KOTO’nun Nisan ayı meclis toplantısının gündemini belirledi. Bu kaza bir işaret diyen Yusuf Erenkaya, ” Güçlü bir devletimiz var, taşıma işini emin ellere, Milli Eğitime bırakmalıyız” dedi

Kocaeli Ticaret Odası, Nisan ayı meclis toplantısı bugün Burhan Kasım Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Katılımın az olduğu meclis toplantısına, KOTO meclis başkanı Akın Doğan Başkanlık ederken Doğan açılış konuşmasında gerçekleştirilen referandum sonuçlarının ülke için hayırlı olmasını diledi.  Akın Doğan ayrıca açılışı gerçekleştirilecek olan İDEV Fuarı’na meclis üyelerinin güçlü bir şekilde katılmasını istedi. Meclis toplantısı sırasında konuşan Yusuf Erenkaya, geçtiğimiz günlerde KOTO’nun okul öğrencilerini taşıyan servisin kaza yapmasına değinerek, “Bu bir işaret. Büyük bir risk var. Başkanımızın o gün özverisini görüm. Bundan sonra bu işleri daha emin ellere verilmeli. Bu işi devletim Milli Eğitimi yapmalı” dedi.

FUARLARI ULUSLARARASI DÜZEYE ÇIKARACAĞIZ

Programda ilk olarak konuşan TÜYAP AŞ Genel Müdürü Cihat Alagöz: “İDEV Fuarı bizim bayramımız. KOTO tarafından oluşturulan ve sayılı fuarlardan olan İDEV’i TÜYAP olarak düzenlemek çok önemli. Türkiye’nin en büyük fuara merkezi İstanbul. Fakat İstanbul doyuma ulaştı. Kocaeli’nin fuarcılıkta sesinin çıkması İstanbul’a alternatif olması çok önemli. Değerli meclis üyelerime desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İDEV Fuarı çok önemli. Önümüzde ki dönemde yapacağımız fuarları uluslararası düzeye çıkaracağız. Kocaeli için büyük katkılar olacak. İDEV Fuarının açılışında sizlerle birlikte hep birlikte orada olmak bize güç katacak” ifadelerini kullandı. 

EN ÇOK KREDİYİ KOCAELİ KULLANDI

Aylık faaliyet raporunu sunan Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut, “ Nisan ayını çok yoğun bir şekide geçirdik. Programlarda katkı sağlayan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İDEV Kocaeli’nin Genelde ve yerelde hak ettiği yerde olduğuna inanmayan arkdaşlarının koşturması gereken bir fuar. Kocaeli’yi hem Türkiye’de hem de Dünya genelinde çok iyi yerlere taşıyacağız. Omuz omuza açılışımızı gerçekleştireceğiz.  Bankalarda KOSGEB kredisi konusunda sıkıntılar vardı. KOSGEB kredisini en yüksek oranda kullanana iliz. Banka müdürlerimize de çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Hesapları inceleme Komisyonu başkanı Mehmet Özkul, “ Geçen ay itibariyle 4 milyon 360 Bin TL bankada paramız var. Hesap dökümlerimiz usule uygundur” dedi.

EMİN ELLERE VERİLMELİ

Toplantıda konuşan KOTO üyesi Yusuf Erenkaya, “Bu ay içerisinde çok önemli bakanımızı ağırladık. Üst düzey misafirlerimizi ağırladıktan sonra gösterilen ilgiden sonra teşekkür mesajları atılmalı. Biliyorsunuz, okulumuzun servis aracı kaza yaptı. Bu bir işaret. Büyük bir risk var. Başkanımızın o gün özverisini görüm. Bundan sonra bu işleri daha emin ellere verilmeli. Bu işi devletim Milli Eğitimi yapmalı. Teknik konuda avukatımıza sorularımız olacaktı fakat kendisi katılmamış. İDEV’de gerekli ilgiyi göstermeliyiz.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.