17 Ekim 2019 Perşembe 21:41

ANASAYFA l Korunmaya muhtaç çocuklar için kermes açıldı

17.04.2017 Pazartesi - 12:21

Kocaeli Korunmaya Muhtaç Çocuklar Yardımlaşma Derneği, her yıl geleneksel hale getirdiği kermesi İzmit Sanat Sokağı’nda kurdu. 3 gün sürecek kermesin geliri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yurtlarda kalan yaklaşık 400 çocuğu sevindirecek

2011 yılında kurulan ve başkanlığını şehrin tanınmış sözü geçen isimlerinden İbrahim Sarı’nın yaptığı Kocaeli Korunmaya Muhtaç Çocuklar Yardımlaşma Derneği, sosyal sorumluluk projelerine kaldığı yerden tüm hızıyla devam ediyor. Dernek dün, İzmit Sanat Sokağı’nda her yıl kurup geleneksel hale getirdiği kermes ile bu sefer Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yurtlarda kalan çocukları sevindirmek adına çok önemli bir adım attı.

400 ÇOCUK SEVİNDİRİLECEK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yurtlarda kalan yaklaşık 400 çocuk için dernek üyeleri ve vatandaşlardan, giyim, gıda, oyuncak, hediyelik eşya gibi yardımlar toplayan Kocaeli Korunmaya Muhtaç Çocuklar Yardımlaşma Derneği, buna ek olarak el yapımı gıda ürünlerini Sanat Sokağı’nda satışa çıkardı. Dernek Başkanı İbrahim Sarı’nın ev sahipliğinde geçen ve 3 gün sürecek olan kermese DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, KYÖD Başkanı Mehmet Toker, Bizim Yaka Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hayrullah Demirtay ile yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı.

BURS VERMEYE BAŞLADIK

Yılda bir kere düzenlendikleri kermesin oldukça faydalı olduğunu ifade eden Kocaeli Korunmaya Muhtaç Çocuklar Yadımlaşma Derneği Başkanı İbrahim Sarı, “ 75 yıl Erkek Öğrenci Yurdu sonrasında isim değişikliği yapılıp, Kocaeli Korumaya Muhtaç Çocuklar Derneği altında faaliyet gösteriyoruz. Derneğe bağlı olarak 4 yetiştirme yardım ve sevgi evleri vardı. Bunlar içinde etkinlikler yapılıp çocukları sosyalleştiriyoruz. Üniversiteye giden çocuklarımıza da burs vermeye başladık” dedi.

FAALİYETLERİMİZ SÜRECEK

Kuruldukları 2011 yılından bu yana oldukça başarılı işlere imza attıklarını ve önümüzdeki dönemlerde farklı konularda faaliyetlerine devam edeceklerini ifade eden Sarı, “ Yaklaşan 23 Nisan’da özel bir kurumun mekanında çocukları eğlendirmek amacıyla eğlence düzenlemeyi düşünüyoruz. 19 Mayıs’ta ise 14 yaş üzeri çocuklara 19 Mayıs temalı resim yarışması düzenleyeceğiz. Yaptığımız tüm çalışmalar çocuklarımız için tüm hızıyla devam edecek” şeklinde konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.