22 Ekim 2019 Salı 02:14

ANASAYFA l Korkmaz, Partimizi en güzel şekilde temsil ettik

21.04.2017 Cuma - 12:05

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz referandum değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti İzmit İlçe Binası’nda gerçekleşen toplantıda Korkmaz, “Referandumda hepsi bizim oyumuzdur diyemeyiz. Çünkü beraber bir çalışma yürütüldü. Ancak MHP açısından baktığımızda Meral Akşener’in İzmit’te olması biraz etkili oldu ve olumsuz tepki yarattı” dedi

“PARTİMİZİ EN GÜZEL ŞEKİLDE TEMSİL ETTİK”

Referanduma ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, “2011’den beri ilçe başkanlığı yapıyorum. Normal kongre takvimimiz Eylül itibariyle başlar ve devam eder. Şuan genel merkezden yapılan bir açıklama bulunmuyor. Bu zamana kadar yerelde ve genelde partimizi en güzel şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Süreç ne getirir nasıl ilerler belli değil” diye konuştu.     

“KAMUOYUNDAKİ ALGI DOĞRU DEĞİL”

Gerçekleşen seçimin bir parti seçimi olmadığını dile getiren Korkmaz, “Ülkemiz Pazar günü önemli bir referandumu onayladı. Bu bir hükümet sistemi değişikliğiydi. Kabul edenler oldu, olmayanlar oldu. Ancak öyle ya da böyle sonuç ortaya çıktı. Bizde tüm kademelerimizle yaklaşık üç aylık bir süreçte İzmit’te programlarımızı devam ettirdik. Tabi ki bu bir parti seçimi değil. Bunu parti oylarıyla değerlendirmek çok doğru olmaz. Şu anda kamuoyunda AK Parti artı MHP artı BBP birlikte oy aldı gibi bir anlayış var ancak bu da çok doğru olmaz” şeklinde konuştu.

MHP VE BBP’YE TEŞEKKÜR ETTİ

MHP ve BBP’ye referandum sürecinde verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini ileten  Korkmaz,“Burada bize çalışmalarda desteği olan MHP ve BBP’ye çok teşekkür ederim. Özellikle MHP’nin psikolojik desteği çok önemliydi. Toplumda şuradan bu kadar oy geldi, buradan bu kadar oy geldi gibi konuşmalar oldu. Ancak ben inanıyorum ki CHP’nin içerisinde sağduyulu davranan ve evet oyu veren birçok vatandaşımız oldu. Önemli olan bu sürecin sağduyulu olarak yönetilmesidir. İnşallah bu sonuçla birlikte demokrasimiz daha da köklenip güçlenecektir” ifadelerini kullandı.

“SONUCA KATKI SAĞLADIK”

Halk oylamasında beraber çalışma yürütüldüğünü dile getiren Korkmaz, “Normalde siyasete baktığımızda her zaman aynı yerlerde aynı sonuç çıkmaz. Diğer ilçelere de baktığımızda bir düşüş vardır. Tabi daha önce söylediğim gibi bunların hepsi bizim oyumuzdur diyemeyiz. Çünkü beraber bir çalışma yürütüldü. Ancak MHP açısından baktığımızda Meral Akşener’in İzmit’te olması biraz etkili oldu ve olumsuz tepki yarattı. Biz bunu sahada mahallelerde gördük.  Ancak beraber çalışma yürüterek genel olarak sonuca katkı sağladığımızı düşünüyorum” dedi.

“MİLLETİMİZ ADINA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Oylardaki düşüşe ilişkin değerlendirme yapan Korkmaz, “Bu her ne kadar referandum oylaması olsa da tabi ki genel olarak iktidarımızın bazı hizmetlerinin gecikmesinden dolayı elbette ki çekincesi olan insanlar olmuş olabilir. Ancak İzmit’e ve kentimize genel olarak baktığımızda çok güzel hizmetler veriyoruz. Bazı hizmetlerde zaman zaman aksamalar yahut gecikmeler yaşanabilmektedir. Ancak biz iktidarımız süresince ne bazılarının sözlerine bakacağız nede onlara göre hareket edeceğiz. Biz milletimiz adına çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz” cevabını verdi.

“BİZİM PARTİMİZDE MAKAMLAR MEVKİLER ÇOK KONUŞULMAZ”

Konuşmasının sonunda gelecek dönem aday olup olmayacağı ile ilgili, “2011’den beri ilçe başkanlığı yapıyorum. Normal kongre takvimimiz Eylül itibariyle başlar ve devam eder. Şuan genel merkezden yapılan bir açıklama bulunmuyor. Bu zamana kadar yerelde ve genelde partimizi en güzel şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Süreç ne getirir nasıl ilerler belli değil. Bizim partimizde makamlar mevkiler çok konuşulmaz. Bir seçim biter diğer seçimin çalışmaları başlar. Bizde çalışmalarımızı devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.