22 Ekim 2019 Salı 20:09

ANASAYFA l Korkmaz, Muhalefetin yalanlarını biz temizliyoruz

04.04.2017 Salı - 10:53

Ali Korkmaz, köy ziyaretlerinde “Muhalefet sürekli yalan ve korku üzerine bir kampanya üretiyor. Bizde onların yalanlarını temizliyoruz” dedi

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, köy ziyaretlerine devam ediyor. 16 Nisan halk oylaması çalışmalarına tam gaz devam eden Başkan Korkmaz ve teşkilat mensupları mahallelerin yanı sıra köyleri de ihmal etmiyor. SKM programları kapsamında geçtiğimiz gün Akmeşe Süleymaniye, Tepebaşı, Ambarcı, Yenice, Çavuşoğlu, Sapakpınar köyleri ziyaret edildi. İlçe Başkanı ali Korkmaz önderliğinde gerçekleştirilen ziyaretlere Başkan Yardımcıları, Çağlayan Duman, Ergün Karagöz, Fatih Özcan ve Engin Tümer katıldı. Düzenlenen ziyaretlerde, köy sakinleriyle bir araya gelen Korkmaz ve beraberindekiler, vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

 ÜLKE TEK PARTİ DÖNEMİNDE KALKINDI

Burada Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Korkmaz, 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan halk oylamasının ülkemizin kaderinin belirleneceği bir oylama olduğunu vurguladı. Başkan Korkmaz, “Cumhuriyetin kurulmasından bu yana Türkiye’de 94 yılda 67 hükümet kuruldu. Bu hükümetlerin bazılarının ömrü bir yıldan az olmuş. Bir yıl çok kısa bir süredir. Demokratik Parti’nin döneminde, tek parti döneminde, ülke bir kalkınma dönemine gitti. Sonra darbe ile bu engellendi.

 YÜZDE 300 FAKİRLEŞTİK

Korkmaz geçmiş dönemlerde ülkenin yaşadığı sıkıntılara işaret ederek, “Demirel döneminde 5 yıllık tek başına iktidarlık döneminde ülkede barajlar fabrikalar yapılmış, tekrar 70 muhtırası ile bu engellenmiş. Özel döneminde, tek parti döneminde, yeniden bir şahlanma dönemi oldu. Ama yine daha sonra koalisyon dönemlerindeki krizlerle bunlar engellendi. En son ülke Bülent Ecevit’in Ahmet Necdet Sezer ile kendisinin seçtiği cumhurbaşkanı ile yaşadığı krizle tarihin en büyük krizini yaşadı ve memlekette bir anda 80 milyar dolar uçup gitti. Bir anda yüzde 300 fakirleştik. Ülke de, millette fakirleşti. İşte bu milletin kaderi olmamalı” dedi.

 BU ELBİSE MİLLETE DAR GELİYOR

Geçmiş dönemde yaşanan krizlerin yeniden yaşanmaması için sistem değişikliğinin şart olduğunu ifade eden Korkmaz, “AK Parti dönemi geldi ve tek başına iktidar döneminde ülkede ciddi anlamda yollarıyla, sağlık, hizmetleriyle bir çok alanda iyileşme oldu.Bu elbise artık millete dar gelmeye başladı. Bu sistemin değişmesi lazım. Bugün güçlü bir lider, güçlü bir cumhurbaşkanı var. Ama yarın böyle olmayabilir. Başbakan farklı bir partiden cumhurbaşkanı farklı bir partiden olabilir. Geçmiş dönemde yaşadığımız krizleri yaşayabiliriz. Bunun yaşanmaması için sistemin değişmesi lazım. Düne kadar cumhuriyet başsavcısı demokrasiye ayar verirdi. Bugün bu yok. Bunlara dönmemek için anayasamızı değiştirmemiz lazım” dedi.

 KORKU VE YALAN ÜZERİNE

Korkmaz, “Bugün sıkıntı yok gibi gözüküyor ama yarın farklı partiler olduğu zaman ülke yine krizler yaşayabilecek duruma geliyor. İşte bunların yaşanmaması için bir sistem değişikliği gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde yine parlamento var, yine meclis var. Meclis hükümeti daha iyi denetleyen bir yapıda olacak. Muhalefet sürekli yalan ve korku üzerine bir kampanya üretiyor. Bizde onların yalanlarını temizliyoruz. Yeni sistemde muhtarlıkların kaldırılacağını söylüyorlar. Yeni sistemde muhtarlıkların kaldırılabilmesi için  kanun çıkarması lazım” ifadelerini kullandı.

PKK elebaşı ‘Evet çıkarsa biz biteriz’ diyoruz. Baskıyla, güneydoğuda kendi kampanyalarını yürütüyor. Ülkesini vatanını seven insanlar evet diyor. Bu siyasi parti meselesi değil, ülkenin seçimidir. Akla karanın seçimidir. 16 Nisan’da sağduyulu bir şekilde, ülkemizin geleceği için tercihimizi yapmamız lazım. Köylerimiz her zaman en güçlü desteği vermeli. Öyle bir destek vermeliyiz ki bu hainler böyle bir teşebbüs içerisinde bulunmasınlar.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.