22 Temmuz 2018 Pazar 16:45

ANASAYFA l KORKMAZ, BİLGİ KÖPRÜSÜ’NÜN BAŞARILARINI ANLATTI

11.08.2017 Cuma - 12:47

Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu ve AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz geçtiğimiz üniversite sınavlarında Bilgi Köprüsü’nün başarılarını kamuoyuyla paylaştı.

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz kurucusu olduğu Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları olarak geçtiğimiz üniversite sınavlarında yakaladıkları başarı ve dereceleri basın mensuplarıyla paylaştı. Bu kentin çocukları her şeyi hakkediyor diyen Korkmaz, Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları olarak üniversite sınavında ki başarılarını anlattı.

GÜZEL SONUÇLAR ELDE ETTİK

Ben bu kentte doğup büyüyen ve bu kentin çocuğu olan eğitimci bir kişiyim diyerek sözlerine başlayan Korkmaz, “Yıllarca hem devlet hem de özel kurumlarda, hizmet etmek amacıyla çalıştık. Bugün gurur tablosuyla karşı karşıyayız. Öncelikle Sayın Valimize, İl Milli Eğitim Müdürümüze,tüm okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Kocaeli’de ki eğitim ivmesi çok güzel noktalara gidiyor. Başarı yeterli mi diye bakarsak çok daha iyi noktalara gelecek inşallah. Bu kentin çocukları herşeyi hakediyor. Eğitimin paydaşı olarak bizler Bilgi Köprüsü olarak bu başarı da bir nebze de olsa katkımız olduysa ne mutlu bize. Üniversite sınavına giren öğrencilerimizde yüzde 90’nın üzerinde bir başarı var. Çok güzel sonuçlar elde ettik” şeklinde konuştu.

İSTATİKLERİ PAYLAŞTI

Daha sonra sınav sonuçları istatistiklerini paylaşan Korkmaz, “Mesela örnek vermek gerekirseBoğaziçi Üniversitesi’ne 9 öğrencimiz, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ne ye 6 öğrencimiz, İstanbul Teknik Üniversitesi’ne 7 öğrencimiz yerleşti ki bu öğrencilerimiz ilk 100 içerisinde olan öğrencilerimiz. İstatistik vermek gerekirse de ilk 100 öğrenci arasında 8 öğrencimiz, ilk 1000 öğrenci arasında 44 öğrencimiz, ilk 5000 öğrenci arasında da 119 öğrencimiz var. Bunlar bizim ve bu kent için bir gurur tablosudur. Bu kentte hep en iyilerini yapmaya adayız dedik. Biz daha iyisini yapıncaya kadar daha iyisi yok” ifadelerini kullandı.

2018-2019 DÖNEMİNDE AÇILACAK

Konuşmasının son kısmında Korkmaz, “Biliyorsunuz bu ülkenin en saygın kurumlarından BİLFEN Eğitim Kurumu yıllardır ilimize geldi gelecek şeklinde çeşitli haberlerle gündem olmuştu. Bu bize nasip olduk. Kendileriyle görüştük Kocaeli’ye BİLFEN Eğitim Kurumları gibi güzide bir eğitim kurumunu kazandırmak için çalışıyoruz. Bayındırlık kalıcı konutlarında inşaatımız devam ediyor. İnşallah önümüzdeki 2018-2019 öğretim yılında bu kentin çocuklarına eğitim vermeye başlayacak” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.