18 Ağustos 2018 Cumartesi 20:23

ANASAYFA l Körfez’de öğrenciler yaza bisikletle giriyor

20.05.2016 Cuma - 13:41

????????????????????????????????????

Körfez Belediyesi tarafından bu yıl 5. sınıf öğrencilerine karne hediyesi olarak bisiklet dağıtımı gerçekleştiriyor.  İlçede toplamda 2 bin 300 öğrenciye bisiklet dağıtılacak

KÖRFEZ Belediyesi, geçen yıl startını verdiği 5. Sınıf öğrencilerine yönelik okul ve karne hediyesi olarak bisiklet dağıtımları bu yıl da sürüyor. Eğitimde başarıyı teşvik etmek için hazırlanan bisiklet dağıtım törenine Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, öğretmenler, muhtarlar ve veliler katıldı.

2 BİN 300 ÖĞRENCİ

Bisiklet dağıtım töreninin ilk ayağını Hereke Nuh Çimento Vatan Ortaokulu’nda gerçekleştiren Körfez Belediyesi, kent genelinde okuyan 5. Sınıf öğrencilerine toplamda 2300 adet bisiklet dağıtımı gerçekleştirecek. Vizyon sahibi ve idealist bir gençlik için Körfez olarak yapılan çalışmalarla öncü ve örnek olmaya devam ediyoruz, diyen Başkan Baran, “Türkiye’nin geleceği, gençlerimizin güzel yetişmeleriyle güzelleşecek. Sağlıklı bir gençlikle sağlıklı geleceği inşa edelim istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ONLAR GÖZ BEBEĞİMİZ

Belediye Başkanı İsmail Baran, ödül töreninde yaptığı konuşmada, sağlıklı geleceğin sağlıklı kentlerle yetişebileceğini söyledi. Körfez Belediyesi olarak, eğitime, spora ve gençlerin spora teşvik edilmesine önem verdiklerini belirten Başkan Baran, “Vizyon sahibi ve idealist bir gençlik için Körfez olarak yapılan çalışmalarla öncü ve örnek olmaya devam ediyoruz. Gençlerimizin en güzel şekilde yetişmelerini hedefliyoruz” dedi.

SPORA TEŞVİK

Körfez’in değerleriyle dikkat çektiğini ve Türkiye’de şu anda oluşturulan spor akademisinin ve eğitimde gerçekleştirilen e-dershane projesinin örnek olduğunu anlatan Başkan Baran, “Türkiye’nin geleceği, gençlerimizin güzel yetişmeleriyle güzelleşecek. Gençlerimiz gözbebeğimizdir. Bu yüzden eğitim kurumlarımıza ve amatör sporlarımıza da gereken desteği sağlıyor ve gençlerimizi sağlıklı bir yaşam için spora teşvik ediyoruz. Sağlıklı bir gençlikle sağlıklı geleceği inşa edelim istiyoruz” diye konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.