22 Temmuz 2018 Pazar 00:52

ANASAYFA l Körfez’de kuşların yuvası çocuklardan

04.11.2017 Cumartesi - 8:38

 

Körfez Belediyesi, İl Orman Müdürlüğü, Hayvanları Koruma Derneği’nin desteğiyle Mimar Sinan İlkokulu 3B sınıfı öğrencileri, Körfez’de belirli noktalara kuş yuvaları koydu

Körfez Mimar Sinan İlkokulu 3 B sınıfı öğretmeni Murat Turhan ve öğrencileri, örnek bir davranışa imza attı. İl Orman Müdürlüğü’nün yürüttüğü Kuş Yuvası Projesi kapsamında müdürlükten yuvaları alan öğrenciler, onları kendilerine göre boyadı ve süsledi. Körfez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de yapılan yuvaları ağaçlara koydu. Yuvaların ağaçlara koyulması sırasında öğrencilerin duyduğu heyecan, görülmeye değerdi.

ÖĞRENCİLER ARAŞTIRDI

Sınıf öğretmeni Murat Turhan, Yarımca sahilindeki ağaçların zararlı böceklerden korunması için öğrencilerle birlikte araştırma yaptıklarını ve kuşların böceklerle biyolojik mücadelesine katkı sağlamasından dolayı ağaçlara kuş yuvası bıraktıklarını belirtti. Öğretmen Turhan, ayrıca desteklerinden dolayı Başkan İsmail Baran’a teşekkür etti. Hazırlanan yuvalar, sahil şeridindeki ağaçlara tek tek ekipler tarafından asıldı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.