22 Ekim 2019 Salı 12:32

ANASAYFA l KÖRFEZ’DE KARNE HEYECANI

09.06.2017 Cuma - 13:55

Körfez’de 2016-2017 eğitim öğretim dönemi tamamlandı, öğrenciler karnelerine kavuştu. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da İlimtepe’de düzenlenen törende çocukların heyecanına ortak oldu

2016-2017 eğitim ve öğretim dönemi tamamlandı, tüm yurtta olduğu gibi Körfez’de de öğrenciler oldukça heyecanlıydı. Karne dağıtım töreni ise protokolün de katılımıyla İlimtepe Kalıcı Konutlar 17 Ağustos Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Törene; Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, İlimtepe Muhtarı Kazım Elmas, Okul Müdürü Ahmet Aksu, veliler ve öğretmenler katıldı.

ÜLKENİN GELECEĞİSİNİZ

 Karne dağıtımı öncesi konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “TEOG sınavında başarı gösteren okulumuzu ve öğrencilerimizi kutluyorum. İlçemizde eğitim adına bu başarıların elde edilmesinde başta kaymakamımız, ilçe milli eğitim müdürümüzün ve eğitim camiamızın emeği büyük. Bugün karne verdiğimiz evlatlarımız bu ülkenin geleceği. Kendinizi iyi yetiştirin. Bu ülke, bu vatan sizlere emanet” ifadelerini kullandı.

BAŞARILI OLMALIYIZ

 İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can da konuşmasında, “Arzu ettiğimiz uygar milletler seviyesine çıkma noktasında eğitimin önemi büyük. Bize devletimizin kurucusu büyük Atatürk’ün verdiği hedef; ‘çalışmak, ilerlemek, üretmek ve daha başarılı olmaktır.’ Biz bu amaç doğrultusunda çalışmak ve başarılı olmak durumundayız. Bu vesileyle karne alan öğrencilerimizi ve ailelerini kutluyorum” dedi.

VELİLERE NASİHATTE BULUNDU

 Konuşmasında öğrenci velilerine de tavsiyelerde bulunan Kaymakam Dr. Hasan Hüseyin Can, “Yaz tatilinde de öğrencilerimizle yakından ilgilenin ve onları önümüzdeki eğitim dönemi için hazırlayın” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere karneleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Karnelerini alan öğrenciler ise oldukça heyecanlıydı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.