13 Ekim 2019 Pazar 21:31

ANASAYFA l KÖRFEZ’DE İKİ BİN KİŞİLİK ‘KÖY’ İFTARI

05.06.2017 Pazartesi - 10:12

 

Kocaeli Taşköprülüler Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlendiği ‘köy iftarı’ Belen Köyü’nde gerçekleştirildi. Başkan İsmail Baran’ın da katıldığı iftara ilgi büyüktü

Körfez’de her yıl Körfez Taşköprülüler Derneği tarafından düzenlenen iftar programının bu yılki adresi Belen Köyü oldu. İftar programına; Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve Başkan Yardımcısı Selattin Kabadayıoğlu, İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Osman Badem, Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yanar ve köy muhtarları ile çok sayıda davetli katıldı.

OKUMUŞ VE DUMAN

Taşköprülüler Derneği ve Belen Köyü Muhtarlığı tarafından organize edilen iftar öncesinde sohbet vardı. Sohbetin konukları ise; İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, Dünya Kur’an-ı Kerim Okuma Birincisi Hafız Selman Okumuş ile Hafız Mustafa Duman oldu. Selman Okumuş’un Kur’an tilaveti ile başlayan programda Hafız Mustafa Duman da seslendirdiği ilahiler ile dinleyenleri büyüledi.

RAHMET İKİYE KATLANIR

Dini konularda merak edilenleri İslam tarihinden örneklerle anlatan Ömer Döngeloğlu ise yine önemli konulara değindi. Döngeloğlu, Ramazan ayının müslümanlar için büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Ramazan ayında farz ibadetlerine de 70 kat fazla sevap verildiğine dikkat çeken Döngeloğlu, “Her Ramazan gecesinde Allah’ın rahmeti bir sonraki gece ikiye katlanır. Allah, açığı kapatmamız için bizlere yardım ediyor” dedi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.