19 Ekim 2019 Cumartesi 13:26

ANASAYFA l KÖRFEZ DEVLET HASTANESİNİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

08.06.2017 Perşembe - 14:40

Körfez Belediyesi ile Kamu Hastaneleri Birliği, Körfez Devlet Hastanesi Ek Binası için 13 milyonluk protokol anlaşması imzaladı

Körfez Devlet Hastanesi Ek Bina yapımı için Körfez Belediye ile Kamu Hastaneleri Birliği arasında, Körfez Belediyesi Toplantı Salonu’nda protokol anlaşması imzalandı. İmza anlaşması toplantısına Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney arasında imzalandı. Körfez Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen Körfez Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binası için imzalar atıldı. İmza törenine Körfez Belediye Başkanı İsmail Baranve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney’in yanı sıra, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Sarıışık ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Onursal Varlıklı yer aldı.

12 YATAKLI YOĞUN BAKIM

Protokol sonrası kısa süre içerisinde ihaleye çıkılacak ve 2018 yılı içinde inşaatı Körfez Belediyesi tarafından tamamlanarak Sağlık Bakanlığı’na teslim edilecek.6 bin 593 metrekare inşaat alanına, 3 katlı olarak inşa edilecek olan modern ve tam donanımlı yeni hizmet binası ile acil servis ile ameliyathanelere gidiş tüp geçiş ile sağlanacak. Proje 2018 yılı içerisinde tamamlanacak. Proje içerisinde ayrıca 12 yataklı yoğun bakım ünitesi de yer alıyor. Projenin maliyeti yaklaşık olarak 13 Milyon TL olacak.

2018 YILINDA BİTECEK

İmza töreninde konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Ben öncelikle sağlık camiamıza ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ülkemizin en büyük sanayi ilçesi olan körfez ilçemize olması gereken bir çalışma. Mevcut hastanemizin yapısı da ilçemize yakışan bir yer değildi. Değerli sağlık yetkilileriyle konuyu değerlendirdik ve güzel bir hastane yapılması konusunda karara vardık. Hep beraber de bunun şahidi olacağız. İnsanların hayırlısı insanlara hizmet edendir. Son yıllarda devrimler yapıldı sağlık alanında. Bizim de bu sağlık alanında katkımız olsun diye 7 bin metrekarelik binayı inşallah kazandıracağız. Bunun mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah 2018 yılında tamamlayacağız.

BU HİZMET TETİKLEYECEK

Ergüney, “Ben de hakikaten önemli bir gün olarak görüyorum. Yaklaşık 2,5 yıldır çalıştığımız projeye imza atacağız. İşe başladığım ilk gün Körfez ilçemizle ilgili ne yapabiliriz diye düşünüyordum. Hakikaten çok ciddi çalışmalar yapıldı. Nasıl yeni yatırımlar yapabiliriz diye çalıştık fakat ne yaparsak yapalım mevcut binanın hizmete yeterli olmayacağını da biliyorduk. Türkiye’ye örnek bir çalışma olacak inşallah. Oldukça ciddi rakamlar harcanarak modern tesis ilçemize kazandıracağız. Halkın hizmetine sunduğu için başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu hizmetin inşallah başka hizmetleri tetikleyeceğine inanıyorum’’ dedi.

BAŞKANA TEŞEKKÜR EDERİM

Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, “Gerçekten kamu hizmetlerinin yürütüldüğü hizmetler önemli. Hastanemizde sağolsunlar ummalı bir çalışma var vatandaşlarımız için. Hizmetlerin artması için mekanın değişmesi önemli bir ihtiyaçtır. Belediyemiz her türlü konuda gerekli çabayı gösteriyor ve kaynak ayırıyor. Bu çalışmalarından ötürü başkanımıza teşekkür ediyorum. İçerden kaynak bekleyip hastane yapmaya kalksak 5-10 sene beklerdik belki de. Başkanımıza bu konuda çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.