21 Ekim 2019 Pazartesi 16:53

ANASAYFA l Körfez’de Kadınlara “Girişimcilik Eğitimi”

22.08.2016 Pazartesi - 12:05

Körfez Belediyesi, aile ekonomisine katkı sağlamaları adına kadınlara yönelik girişimcilik eğitimi verdi.
Kadınlardan Yoğun İlgi

Körfez’de yeni kadın girişimcilerin ortaya çıkması ve iş hayatına atılması amacıyla, Körfez Belediyesi ve Körfez Tarım İlçe Müdürlüğü iş birliği ile Sevindikli, Kutluca ve Karayakuplu köylerinde Gıda Mühendisi Eğitimci Fatma Kanbal tarafından kadınlara, Girişimcilik ve Kişisel Gelişim üzerine bir eğitim verildi. İlk olarak Sevindikli Köyü Kuran Kursu binasında, daha sonra Karayakuplu Köyünde verilen uygulamalı Girişimcilik ve Kişisel Gelişim Eğitimi yoğun ilgi gördü.
Girişimcili ve Kişisel Gelişim Eğitimi veren Fatma Kanbal,  Eğitimin temel amacının girişimciliğe klasik bakış açısını değiştirmek ve girişimci adayının vizyonunu geliştirmek olduğunu ifade etti. Verilen eğitimde, bir işletmenin nasıl kurulacağından, girişimcilik özelliklerinin sınanmasına, iş fikrinin geliştirilmesine, girişimcilik egzersizlerine ve bir iş planının nasıl oluşturulacağına kadar birçok konuyu öğrettiklerini belirtti. 

Başkan Baran’dan Kadınlara Destek

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, her projeye olduğu gibi, kadınlara yönelik olan Girişimcilik ve Kişisel Gelişim eğitimlerine de tam destek veriyor. Konu ile ilgili Başkan Baran, “ Aile ekonomisine katkı sağlamak adına ellerinden gelen her şeyi yapan emekçi kadınlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin. “ dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.