21 Ekim 2019 Pazartesi 16:47

ANASAYFA l Kocaeli, tek yürek

07.08.2016 Pazar - 21:48

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan Demokrasi nöbetlerinin finali için binlerce Kocaelili alandaydı, muhteşem görüntüler vardı. Ama nöbetler 3 gün uzatıldı

CUMHURBAŞKANIN İstanbul Yenikapı’da yaptığı büyük miting, Kocaeli Demokrasi Meydanı’nda kurulan dev ekrandan canlı olarak izlendi. Kocaeli Valiliği ve Büyükşehir öncülüğünde yapılan miting için saat 15.00 gibi vatandaşlar içeriye alındı.

GENİŞ GÜVENLİK

Alan girişine kurulan 3 ayrı noktadan geniş güvenlik önlemleri altında içeriye alınan binlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları ile coşkuya ortak oldu. Güvenlik gerekçesiyle de alana seyyar satıcılar alınmadı.

HALKLA İÇ İÇE

Miting alanında protokol için ayrı bir yer ayrılırken, vatandaşlar demokrasi nöbetlerinden kalan sandalyelerde oturarak mitingi izledi. Yer bulamayanlar ise özellikle gölge olan kapalı alanı tercih etti. Alana erken saatlerde gelen AK Parti milletvekilleri protokol için ayrılan noktaya gelmek yerine alanın içinde gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

MUHTEŞEM GÖRÜNTÜ

Yenikapı’da yapılan canlı bağlantı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kürsüye çıkmasıyla alandaki coşku ikiye katlandı. Binlerce kişi sloganlarla ‘Reis’ diye hitap ettiği Erdoğan’a sevgi gösterilerinde bulundu. Özellikle cep telefonlarının ışıklarının yandığı an, görülmeye değer bir manzara oluşturuldu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.