17 Ekim 2019 Perşembe 14:11

ANASAYFA l Kocaeli, sandık başına gitti

16.04.2017 Pazar - 11:21

Başkanlık sistemini de içinde barındıran 18 maddelik yeni anayasa değişikliği için Türkiye bugün sandık başına gitti. Erken saatlerden itibaren oy pusulaları üzerinde yazan okullarda oyunu kullanmaya giden 1 milyon 301 bin 394 Kocaelili vatandaşlar, özgür ve hür iradesiyle 08:00 ile 17:00 saatleri arası sandığa oyunu bırakabilecek.
IŞIK OYUNU BAŞİSKELEDE KULLANDI

Vatandaşların dışında kent protokolü de oyunu kullanmak adına belirlenen okullara erken saatlerde giderek mühür bastı. İlk olarak sandık başına giden isim ise Milli Savunma Bakanı Fikri Işık olduk. Saat 09:30’da Başiskele Bahçecik Damlar İlköğretim Okulu’nda ki 1038 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Bakan Işık’a eşi Nigar Işık’ta eşlik etti.

VALİ’DE ERKEN SAATTE OY KULLANDI

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın ardından erken saatlerde sandık başına giden bir diğer isim Vali Hasan Basri Güzeloğlu oldu. Eşi Ayşe Güzeloğlu ile birlikte 50. Yıl Ortaokulu’nda 1089 numaralı sandıkta, seçimin tüm ülkeye hayırlı olmasını dileyerek oyunu kullanan Güzeloğlu, Kocaeli sınırları içerisinde tüm güvenlik önlemlerinin alındığını ve herhangi ters bir olayla karşılaşılmadığını bildirdi.

KARAOSMANOĞLU: “İNSANLIĞA YARARLI OLSUN”

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Gübretaş İlköğretim Okulu’na giderek erken saatlerde oy kullanan protokol isimlerinden bir başkasıydı. Okulda ki sandıkları gezerek vatandaşlarla bir süre sohbet eden Karaosmanoğlu, daha sonrasında 1094 numaralı sandığın başına giderek” Bugün Türkiye’de 50 milyon vatandaşımız sandık başına gidiyor. Kocaeli’de sandığa büyük ilgi göstererek iradesini yansıtacak. Referandumun, tüm insanlığa yararlı olmasını diliyorum” dedi ve oyunu kullandı.

PROTOKOL SANDIĞA GİTTİ

Kentin önde gelen diğer isimleri de gün içerisinde oylarını kullandı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, 11:00’da Bahçecik İlkokulu eski bina 1133 numaralı sandıkta, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan 12:30’da Muammer Aksoy İlkokulu 1205 numaralı sandıkta, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü 13:00’da Plajyolu Cumhuriyet İlkokulu’nda, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya Şehit Öğretmen Erkan Aydın İlkokulu/Ortaokulu’nda 1223 numaralı sandıkta, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür Zabıtan Mahallesi, Mehmetçik İlkokulu 1267 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

 

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.