Kocaeli Olay
Köşe Yazarları / 17.05.2017 Çarşamba - 14:45

Kocaeli Kitap fuarına gitmeyin !

İnsan yaradılış ve fıtrat gereği birbirinden farklıdır , yüce Allah herkesi birbirinden farklı yaratmışsa elbet bir bildiği , bir hikmeti vardır.

Farklı anne babadan doğan , farklı çevrelerde büyüyen , farklı inançlara sahip , farklı siyasi görüşü ve yöntemi savunan , farklı hayaller kuran , farklı zevkleri olan 80 milyon civarında insan bir arada yaşamaya çalışıyoruz.

Farklı takımları tutuyoruz , farklı okullardan mezun oluyoruz , farklı partilere oy veriyoruz , farklı ülküler güdüyoruz , velhasılı kelam parmak izimiz bile birbirinden farklı.

Ve farklılıklarımızı ayrışma sebebi sayıp bir ömür ocu bucuşucu diye birbirimizle didişerek mücadele ile geçiriyoruz.

En azından mücadele edecek hasım eksikliği duymuyoruz , zaman bile yetmiyor , göz açıp kapayana kadar günler haftalar geçiyor , bir bakıyoruz ömür bitmiş.

Bence ayrı gayrı olmak , iletişim kurmamak , farklılıklarımızı öne sürüp birbirimizle didişmek en iyisi.

Düşünsene ! hayata senden farklı bakan insanlarla oturup bir araya geliyorsun , çay içip sohbet ediyorsun , onların yaşarken karşılaştığı sorunları dinliyorsun , onların söylemlerinde kendine ait birşeyler buluyorsun , onların yazdıklarını okuyorsun , sonra anlamaya başlıyor ve farklılıkların azalıp benzerliklerin artıyor.

Daha tehlikeliside! ortak noktaların arttıkça düşmanlıklar dostluklara dönüşüyor !

Şimdi herkes kocaeli kitap fuarına gelse , kendinden farklı düşünen farklı yaşayan insanları , yazarları , yayın evlerini , dernek ve sivil toplum kuruluşlarını bir arada görse , hatta normal zamanda aynı kaldırımda yürümediği yolunu değiştirdiği insanlarla aynı ortamda 9 gün bulunsa ! vallahi büyük risk !

Konuşursan , tanışırsan , dinlersen , yazdıklarını okursan ne olur ?

Ön yargıların azalır !

Ortak sorunlardan ortak dertlerden , ortak hayallerden bahsetmeye başlarsın , hoş görü ortamı artar , birbirine zaman ayırmak dinlemek , anlatmak zorunda kalırsın

Eee o zaman biz kime düşmanlık besleyeceğiz , kiminle didişeceğiz !

Bence dikkatli olmak lazım , sonra Allah korusun ortak projeler , ortak hedefler , ortak bir gelecek hayali derken,iş rayından çıkar.

Bizi birbirimize düşman etmek için bin yıldır maddi ve manevi emek harcayan emperyalislerin , haçlı zihniyetinin , bölücü hainlerinemekleri heba olur.

Büyük bir millet oluruz , birbirimize adil davranmaya başlarız , hayırlı işlerde yarışmaya başlarız , en kötüsüde birbirimizi severiz !

Sonra kiminle uğraşacağız ! , kimler hakkında asıllı asılsız yazılar yazacağız , hangi çözümsüz sorunlardan bahsedeceğiz , bence tüm bunları birdaha düşünmemiz lazım.

Ben şahsen tüm farklılıkları bir araya getiren , hoş görü içerisinde talep eden herkese , konuşma , kitaplarını sunma imkanı sağlayan , her türlü talebe anında çözüm üreterek sorun oluşmasını engelleyen,başta Ali Yeşildal ve Ömer Bahadır Özyılmaz olmak üzere tüm kocaeli kitap fuarı çalışanlarına teessüf ederim.

Sizin yüzünüzden tanımadığım , anlamadığım , benden farklı düşünen birçok insanla dost olmak , bir çok konuda onlara hak vermek zorunda kaldım , emin olun bu yaptığınız ülkemizi birbirine düşürmek isteyen farklılıklarımızı kaşıyarak bizi meşgul ederek gelişmemizi istemeyen şer odaklarının hiç hoşuna gitmeyecektir.

Bence kimse kocaeli kitap fuarına gitmesin , başka şehirler bu fuarı örnek almasın , burada ön yargılarımızın yok olma riski var !

Benim başıma geldi ordanbiliyorum , sonra neden uyarmadın demeyinJJJ

Selam ve dua ile.Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'de Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.
Kocaeli Olay - DİĞER YAZILARIBulut’tan Yeni Eğitim Yılı Mesajı
“Tramvay” Plajyolu’na gidiyor..
10 Günde 10 Bin Metrekare Parke Yol
Ankara da Kocaeli Rüzgarı
Tabiat Parkı Güzellik Katıyor
İl Jandarmadan  KOTO’ya Ziyaret
Yıldönümlerinde Yalnız Bırakmadı
GTÜ Dünyanın En İyiler Listesinde..
Doğan’dan Korkmaz’a Çiçekli Teşekkür..
Manşet İsmail Baran Dr. Nevzat Doğan KOTO belediyesi kocaeli CHP Kocaeli Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan sondakika haberler kocaelispor Sürmanşet 15 Temmuz gölcük izmit AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan AK Parti mhp Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet gebze kandıra türkiye İzmit Belediye körfez İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kartepe Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Belediyesi Başkan İbrahim Karaosmanoğlu Kocaeli Büyükşehir AK Parti Kocaeli haberleri FETÖ haber AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz CHP nevzat doğan Körfez Belediyesi
Copyright © 2016 Kocaeli Olay Gazetesi www.kocaeliolay.com Tüm hakları saklıdır.
VAVSE Medya & İnternet Hizmetleri