19 Ekim 2019 Cumartesi 18:27

ANASAYFA l Kocaeli Devlet Hastanesinde intihar girişimi

15.06.2017 Perşembe - 11:41

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde meydana gelen olayda hasta annesinin ilaçlarını alamadığını iddia eden şahıs Kocaeli Devlet Hastanesi’nin penceresine çıkarak intihar etmek istedi

Kocaeli Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olayda edinilen bilgi ve iddialara göre Epilepsi hastası M.G ( 25) Gırtlak kanseri olan annesinin ilaçlarını devlet karşılayamadığı için Kocaeli Devlet Hastanesi’nin 3’üncü katında bulunan hastaneye çıkarak intihar etmek istedi. Odada bulunan diğer hastaların haber vermesi üzerinde hastane polisi, emniyet ekipleri ve itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi.
Annesinin hastalığını ve işsizliğini duyurmak için pencereye çıktığını ifade eden M.G,” Guatr Kanseri olan annemin iyileşmesi için yurt dışından gelecek olan ilaç 7 bin Euro değerinde. Bu ilacı devlet temin etmiyor. Bende Epilepsi hastasıyım. Hiçbir yere işe almıyorlar. Annemin ölmesini istemiyorum. Lütfen yetkililere rica ediyorum” dedi. Gazetecilerin ve emniyet ekiplerinin ikna çalışmaları neticesinde hastanenin penceresinden inan şahıs gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.