17 Ekim 2019 Perşembe 14:08

ANASAYFA l KOÇ-DER’den Farkındalık halayı

02.04.2017 Pazar - 16:22

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü sebebiyle Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOÇ-DER) Anıt Park yerleşkesinde program düzenledi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü sebebiyle dün Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOÇ-DER) Anıt Park Meydanı’nda  bir program düzenledi. Programa KOÇDER Başkanı İlkin Kılıçarslan, KOÜ Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Füsun Yıldız, ÇYDD Başkanı Meral Dönmez, otizmli çocuklar ve anneleri katıldı. Programda yer alan Büyükşehir Belediyesi bando ekibi muhteşem personeliyle katılımcıları coşturdu. Çocuklar, aileleri ve gönüllüler alanda halay çekerek doyasıya eğlendi.

‘YARARLI VATANDAŞ OLUR’

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından konuşma yapan KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan, “Otizmin son yıllarda en çok artış gösteren engel grubu olduğunu göz önünde bulundurursak artık toplumunda bilinçlenip bu gerçeği kabul etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Toplumda otizmin farkındalığı oluşursa ve toplum çocuklarımızı dışlamayıp severse ve fırsat verilirse yani sevgi ile çıktığımız yolda sevgi ile devam edersek,  bizim çocuklarımızda topluma yararlı vatandaş olur” diye konuştu. Konuşmaların ardından çocuklar ve katılımcılar bando ekibiyle doyasıya eğlenerek dans etti.

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.