18 Ekim 2019 Cuma 04:57

ANASAYFA l KLİMALI DURAK HİZMETE AÇILDI

14.06.2017 Çarşamba - 12:06

Umuttepe’ye, yeni yapılan peronlar hizmete açıldı. Vatandaşların daha rahat bir ortamda otobüs beklemeleri için duraklara klima konuldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar kapsamında Kocaeli Üniversitesinin bulunduğu Umuttepe’ye yeni yapılan peronlar hizmete açıldı. A Kapısı önündeki geçici durak alanındaki durakları kaldırırken, yapımı tamamlanan Umuttepe Peronları da hizmete açıldı. Eski durak alanına inşa edilen Umuttepe Peronları vatandaşlardan ilgi gördü.

YAZIN SERİN, KIŞIN SICAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü çalışmalar kapsamında Umuttepe Peronları’nın inşası tamamlanırken, peronlar Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin ve Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne gelen vatandaşların kullanımına hazır hale getirildi. Duraklarda bulunan klimalar da vatandaşları sevindirdi. Yaz mevsiminin en sıcak günlerinde, otobüs durağında serinleyecek vatandaşlar, kışın soğuk günlerde ise sıcak bir kapalı mekanda bekleme imkanı bulacak.

ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ ÇÖZÜM BULMALI

Öte yandan belediye otobüsleri hariç özel halk otobüslerinde klima bulunmaması ya da bulunsa bile şoförler tarafından aktif hale getirilmemesinden dolayı özellikle yaz sıcaklarında vatandaşlar büyük sıkıntı çekiyor. Umuttepe’ye yeni yapılan bu peronlara vatandaşlar memnuniyetini ifade ederken, özel halk otobüslerindeki bu soruna çözüm bulunmasını da istiyor.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.