22 Temmuz 2018 Pazar 02:55

ANASAYFA l Kırtasiye Alışverişinin 5 Püf Noktası

25.08.2017 Cuma - 10:22

 

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlıyor. Aileler şimdiden hazırlıklara başladı. Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nin (TÜKİD) yıllardır verdiği mücadele sonucunda Türkiye’de 100 kırtasiye ürününden 99’u güvenli hale gelse de; hâlâ piyasada yüzde 1 oranında güvensiz ürün var. TÜKİD, velileri ve öğrencileri, yeni dönem öncesi kırtasiye alışverişi yaparken dikkatli olmaları konusunda uyardı. İşte kırtasiye alırken dikkat edilmesi gereken 5 nokta:

 

1-Bilinçli alışveriş yapın, sadece güvenli ve kaliteli kırtasiye ürünleri alın. Bunun için en doğru adres kırtasiyelerdir.

2-Merdiven altından, ne olduğu belli olmayan, ucuz ürünler almayın. Çünkü bunlar sağlıksız ürünlerdir. Markasız ürün alarak çocuğunuzun sağlığını riske atmayın.

3-Aldığınız ürünün barkoduna bakın. Ambalajlı, ithalatçısı ya da üreticisi belli olan, etiketli yani kimliği olan, sağlıklı ürünleri satın alın.

4-Çocuğunuzun kullanacağı şişe, beslenme çantası ve mataraların kalite standartlarına uygun olmasına dikkat edin.

5-Kırtasiye ürünleri alırken üzerinde TSE damgası bulunan ya da  ‘CE’ belgesi olan veya ambalajlı ve üreticisi belli olan etiketli ürünleri tercih edin.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.