17 Ekim 2019 Perşembe 21:42

ANASAYFA l Kırımlılar kahvaltıda buluştu

02.04.2017 Pazar - 12:09

Kocaeli Kırımlılar Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri dernek binasında gerçekleşen kahvaltı programında bir araya geldiler

Kocaeli Kırımlılar Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri  Koruma İş Hanı içerisinde bulunan dernek binasında artık geleneksel hale gelen kahvaltı programında bir araya geldiler. Yoğun katılımın olduğu programda konuşan dernek başkanı Zümran Aracı yaptığı konuşmasında,” Her ay birbirimizi görmek için yaptığımız rutin kahvaltı programımızı gerçekleştiriyoruz. Bir araya geldiğimiz zaman sorunlarımızı konuşuyoruz. Bundan sonra devamı da gelecek” diye konuştu. Programa ayrıca Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Kırım Tatarları Federasyonu Başkanı İbrahim Vefa Aracı ve dernek yönetimi ile üyeleri katıldı.

İDDİALARA YANIT VERDİ

Kırım Tatarları Federasyonu Başkanı İbrahim Vefa Aracı, kahvaltı da önümüzde hafta içerisinde gerçekleşecek referandum süreci hakkında üyelerle bir konuşma yapacaklarını söyledi.  Aracı, “Herhangi bir evet veya hayır ile ilgili olmayacak. Derneğimizde her fikirden insan olduğu için sohbet havası içinde geçecek” dedi. Aracı, geçen hafta Takvim Gazetesi’nde yayınlanan bir köşe yazısında FETÖ terör örgütünün yaptığı darbe girişimini “Gizli Kod: Kırım” başlığı altında ele alarak bütün FETÖ ekibinin hepsinin Kırımlı olduğunu iddia etmesine yanıt verdi.

‘ÖKSÜZ’Ü HİÇ GÖRMEDİM’

Aracı devamında “Kemal Kılıçdaroğlu’da Kırımlı diye yazmış. Enteresan bir yazı. Demek ki Kırımlı olan herkesi hain yerine koyuyorlar. Böyle bir gazetecinin yazısından dolayı bugün referandumla birlikte üyelerimizle bunu konuşacağız. Böyle bir gazeteci nasıl Türkiye’de yazı yazabilir. Buna çok şaşırdım. FETÖ ve çetesinin üst düzey yöneticilerinin Kırımlıymış. Senelerden beri Kırım’a gider gelirim. Kırımla ilgili aşağı yukarı çalışmalarda bulunmuş bir insanım. Köşe yazısında ismi geçen Adil Öksüz ve Kemal Kılıçdaroğlu gibi insanların Kırım ile yakından uzaktan alakası yoktur. Ama nedense bu insanları bile Kırımlı yapmışlar. Adil Öksüz’ü hayatımda hiç görmedim, tanımıyorum. Kırımlara çamur atma kampanyası düzenlendiğini görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.