25 Haziran 2018 Pazartesi 02:07

ANASAYFA l KILIÇDAROĞLU’NUN ALMAN DERGİYE AÇIKLAMASINA SERT TEPKİ

07.08.2017 Pazartesi - 19:08

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alman Focus dergisine yaptığı skandal açıklamalara tepkiler çığ gibi… AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kılıçdaroğlu’na “Sen kimin sözcülüğünü yapıyorsun?” diye sorarken, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Gafil ve bedhah” sözleriyle eleştirdi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise “Türkiye’de mücadelenin yolu Hans’ın desteğini almaktan geçmiyor” dedi..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Alman Focus dergisine skandal açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Türkiye’de can ve mal güvenliğinin bulunmadığını iddia etti. Kılıçdaroğlu “2019’da demokrasiden yana olan bütün güçleri bir araya getireceğiz ve Erdoğan’ı iktidardan indireceğiz” dedi.

ÜNAL’DAN KILIÇDAROĞLU’NA SERT TEPKİ

Bu akıl almaz sözlere tepkiler gecikmedi. AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Sen kimin sözcülüğünü yapıyorsun?” diyerek Kılıçdaroğlu’na sert çıktı:

‘Siz rahat olun ey Avrupa, Recep Tayyip Erdoğan’ı devireceğiz’ diyor. Peki sen kimin sözcüsüsün? Mesele Avrupa’yı arkana alıp, Anadolu’ya meydan okumak değildir. Mesele Anadolu’yu arkana alıp, Avrupa’ya meydan okumaktır. İşte Erdoğan bunu yapıyor. Yiğitlik budur.

Kılıçdaroğlu’na Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da tepki gösterdi:

Kimse hakkında giydiği şorttan dolayı adli soruşturma yapılmıyor. Ama terör örgütlerinin propagandasını yaparsanız, o zaman suçtur. Türkiye’de mücadelenin yolu Hans’ın desteğini almaktan geçmiyor. 2019’da, sonrasında da devletini, milletini, insanını başkalarına şikayet edenlere bu millet, bu devleti yönetme yetkisini asla vermez, vermesi de mümkün değildir.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu da Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklendi:

Bu talihsiz açıklama, bize ülkemizin ve milletimizin içten ve dıştan nasıl bir sarmalla karşı karşıya olduğunu anlatmaya yeterlidir. 2019 için Kandil’e, Pensilvanya’ya, DHKP-C gibi terör örgütlerine her türlü desteği, korumayı, kollamayı sağlayanlara teminat veren gafil ve bedhahlara inat 2019 için bütün yerli ve milli güçleri, milletin yüzde 52 oyu ile seçilerek gelmiş, Abdülhamid Han’ın cumhuriyet tarihindeki versiyonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la beraber olmaya, ‘önce vatan, millet, bayrak, devlet’ demeye davet ediyorum.”

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.