24 Ekim 2019 Perşembe 00:32

ANASAYFA l KILIÇDAROĞLU’NA SİLAHLI SALDIRI

25.08.2016 Perşembe - 14:22

Artvin’in de bir takım ziyaretlerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Yanıklıköy civarında silahlı saldırı düzenlendi.

Artvin Yanıklıköy’ün geniş bir ormanlık arazi olduğu biliniyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’nın yağtığı açıklamada bölgede uzun süredir 5 kişilik bir pkk grubunun bulunduğu ve bu grubun arandığını belirtti. Saldırıyı pkk lı 5 kişilik bu grubun gerçekleştirdiği sanılıyor.

SALDIRI JANDARMAYA

CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nun A Haber’e yaptığı açıklamada konvoyun güvende olduğunu saldırının konvoya değil arazide arama faaliyetlerinde buluna Jandarma Özel Hareket’a gerçekleştirdiğini söyledi. Bununla beraber Jandarma Özel Harekat ile saldırıyı gerçekleştiren grup arasında çatışmaların devam ettiğini belirtti. Kılıçdaroğlu’nun konvoyunun güvenli bir bölgede bekletildiği gelen bilgiler arasında.

ŞAVŞAT’A GERİ DÖNÜYOR

Jandarma Özel Harekat Polisi’mizde yaralıların olduğu Konvoyda herhangi bir yaralı olmadığı bilgisi gelirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyunun Ardanıç’a gitmekten vazgeçildiği Şavşat’a geri döndüğü öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU; GÜVENLİ BÖLGEDEYİZ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çok kısa bir açıklama yaptı, “Şuanda güvenli bölgedeyiz, güvendeyiz, iyiyiz, kimse bizi merak etmesin” dedi.

İÇ İŞLERİ EFKAN ALA; SALDIRI GENEL BAŞKANADIR

Saldırıyla ilgili açıklama yapan İç İşleri Bakanı Efkan Ala;

“Konvoyu korumakla görevlendirilen ve konvoyun önünden giden Jandarma Özel Harekat’a ateş açılmış ve bu aracı kullanan jandarma er başından yaralanmıştır. İki astsubayımız da hafif yaralanmıştır. 

Sayın genel başkanla telefonda görüştüm durumu değerlendirdik kendisinin durumu gayet iyi büyük bir üzüntü duyduğumuz belirttim, Cumhurbaşkanımız  ile telefonda görüştüler bu seyahatin güvenli geçmesi için tedbirler alınmıştı. 

Şimdi kendisini daha güvenli araçlarla istediği yere götüreceğiz Emniyet Müdürümüz de konvoyda kendisiyle birlikte seyehat edecek. Kendisine bir adet helikopter gönderdik ve güvenle seyahat etmesini sağlayacağız. 

Bunlar pkk’nın Karadeniz’e açılmak için yürüttüğü faliiyetlerdir Jandarma Özel Harekat ile birlikte Polis Özel Harekat bu işi gerçekleştiren alçakları takip ederek gereğini yapacaktır.

CHP tabanına milletimize devletimize büyük geçmiş olsun diyorum. Sayın Genel Başkanın bu olay karşısındaki tutumuna teşekkür ediyorum. Hep birlikte çaba sarf etmeliyiz terörün uluslararası boyutu ortada top yekün birlikte hareket edelim. 

Genel Başkanın programını kendi istediği gibi devam ettireceğiz, CHP konvoyundan isabet alan herhangi bir araç yok.” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.