22 Ekim 2019 Salı 20:00

ANASAYFA l Katırcıoğlu, Gençlerimize Güvenelim

01.04.2017 Cumartesi - 15:09

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı (KEFEK) ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, İzmit Genç İş Adamları Derneği başkanı Yusuf Erenkaya ve yönetimi ile bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini konuştu. 16 Nisan’da ki halk oylaması çalışmalarında karşılaşılan soruları cevaplandıran Katırcıoğlu, neden “EVET” verilmesinin gerektiğini tek tek anlattı.

 BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ

İzmit Genç İş Adamları Derneği Başkanı Yusuf Erenkaya ve Yönetimi ile bir araya gelen ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatan Katırcıoğlu, şunlara değindi: “Bu sistemle, koalisyon devri bitecek, uzlaşma kültürü oluşacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi millet, memleket, gelecek ve Büyük Türkiye içindir. İnanıyorum ki Güçlü Büyük Türkiye isteyenler kazanacaktır” diye konuştu. Anayasa değişikliğiyle seçilme yaşının 18’e indirilecek olmasını eleştiren muhalefete cevaben de Katırcıoğlu, “18 yaşında evlenme imkânı ve yasal sorumluluk verilen bir kişiye seçilme hakkının da verilmesi gerekir. Eğer sen 18 yaşındaki gence bu kapıları açmazsan, cesaretlendirmezsen bu evladına güvenmemenin adıdır. Ben gencime güveniyorum, inanıyorum” ifadelerini sarf etti.

 GENÇLERİMİZE GÜVENMEMİZ VE İNANMAMIZ LAZIM

Katırcıoğlu konuşmasından, “Burada görüyorum ki İzmit İş Adamları Derneği Yönetiminin en genç üyesi 1993 doğumlu. Bunun yanında bilişim üzerine ticaret ile uğraşıyor. Bu yavrumuza babası ailesi güvenmiş ve işi ona teslim etmiş, demek ki gençlerimize güvenmemiz ve inanmamız lazım” diyerek sözlerini tamamladı. Ziyaret karşılık görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.