22 Ekim 2019 Salı 19:59

ANASAYFA l Kartepe’nin parklarına bahar bakımı

28.04.2017 Cuma - 13:01

Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bahar ayları ile birlikte ilçe genelindeki parkların yenilenmesi ve eksiklerinin tamamlanması çalışmalarını hızlandırdı. Kartepelilere daha kaliteli mekanlarda oyun ve dinlence imkanı sağlayan revize çalışmaları geniş yelpazede gerçekleştiriliyor.

KİRAZOĞLU PARK ALANI

Kartepe Belediyesi ilçe genelinde farklı bölgelerde dinlence ve oyun parklarını artırmaya yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Parkları halkın ihtiyaçlarına göre tasarlayan Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri; Uzunbey Mahallesi Kirazoğlu Park Alanı’ndaki düzenlemeleri ile 7’den 77’ye her kesime hitap edecek bir yaşam alanı oluşturmayı hedefliyor. Ekipler, mini futbol sahası alanı, çocuk oyun alanı, fitness aletli alanı, piknik masası ile donatılacak ve yürüyüş yolları ile mahalle sakinlerinin hoşça vakit geçirebileceği bir alanı hayata geçirmek için çalışmalarına hız verdi. Park alanında bitki dikimi öncesi, peyzaj çalışmaları kapsamında toprak dolgusu ve tesviyesi de yapıldı.

KONAK PARK ALANI

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Emekevler Mahallesinde bulunan Konak Park Alanı’nda da düzenlemeler yaptı. Konak Park Alanı’ndaki futbol sahası, basket sahası, çocuk oyun gruplarıyla spor aletlerinin bakımlarının yanı sıra sert zeminde yenileme çalışması yapıldı. Kent mobilyalarının yenilenmesiyle park, şık ve modern bir görüntüye kavuştu. Çevre düzenlemesinin yapıldığı parkın çevresi panel çitlerle güvenlik altına alındı. Mahalle sakinlerinin, Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkürlerini sundukları çalışmada sona gelindi.

ŞEHİT ER MECİT DEMİR PARK ALANI

Bahar ayları öncesi parkları hedef alan çalışmalar kapsamında Dumlupınar Mahallesinde bulunan Şehit Er Mecit Demir parkında da yenileme ve bakım çalışmalarına başlandı. Bu parkta da zemin ve oyun grupları yenileniyor. Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler trafik yoğunluğu olan bölgelerdeki refüjlerde yaptığı revize çalışmada kompozit panel çitlerin de onarımlarını yapıyor. Kent estetiğini her zaman önemseyen ve bu yöndeki çalışmalara öncelik veren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in talimatı doğrultusunda ekipler refüjlerde estetik bir görüntü oluşturan çitlerin tamir ve bakımlarını da ihmal etmiyor.

Kartepelilerin en fazla faydalandığı park, oyun ve yeşil alanlarına yönelik revizyon çalışmalarının kısa sürede ilçe genelinde tamamlanması hedefleniyor.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.