21 Ekim 2019 Pazartesi 13:38

ANASAYFA l Kartepe’li Sebahattin’in Hayali Gerçek Oldu

17.11.2018 Cumartesi - 18:27

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ödüllü projeleri arasında yer alan Alo Evlat Birimi, Arslanbey Mahallesi’nde ikamet eden Sebahattin Öztürk’ün hayalini gerçekleştirdi. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in göreve gelir gelmez uygulamaya koyduğu Alo Evlat Projesi, ödül almanın yanı sıra örnek proje olarak birçok il ve ilçe belediyesi tarafından da uygulanıyor. 7/24 hizmet veren Alo Evlat Birimi, Arslanbey Mahallesi’nde ikamet eden Sebahattin Öztürk (51)’ün hayalini gerçekleştirdi.

ENGELLİ RAMPASI YAPILDI

Yaşadığı rahatsızlık sonrasında iki ayağını kaybeden Öztürk, diyaliz tedavisi de görüyor. Zor şartlar altında hayatına devam eden Sebahattin Öztürk’ün günlük ihtiyaçlarını karşılaması için Alo Evlat Birimi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Öztürk’ün evinin önüne engelli rampası yapıldı ve akülü tekerlekli sandalyesi de teslim edildi.

BÜYÜKLERİMİZ BAŞTACIDIR

Kartepe Belediyesi Alo Evlat Birimi tarafından teslim edilen akülü tekerlekli sandalye Sebahattin Öztürk’e teslim edilerek sosyal hayat ile bağlantısı yeniden sağlandı. Alo Evlat Birimi’nin Kartepeli büyüklerine her zaman hizmet ettiğini belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Peygamber Efendimizin büyüklere saygı gösterilmesiyle ilgili birçok hadisi vardır. Aynı zamanda hepimiz bir engelli adayıyız. Büyüklerimiz her zaman bizlerin baştacıdır. Bizlerde Kartepemizde büyüklerimize en iyi şekilde hizmet ediyoruz, etmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.