17 Ekim 2019 Perşembe 14:08

ANASAYFA l Kartepeli Aşçı Adayları Finalde

12.04.2017 Çarşamba - 12:10

 

Türk ve Dünya Mutfağına yönelik teorik ve pratik eğitim veren Kartepe Belediyesi Kar-Mek Aşçılık kursu kursiyerleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Yemekte Şehrin Bilgileri” yarışmasında finale kaldı

Kartepe Belediyesinin 2 yıl önce ilk kez faaliyete geçirdiği Aşçılık kursunda eğitim alan kursiyerler, aldıkları eğitim ile farklı tarif ve lezzetleri öğrenirken, yemek konusunda önemli püf noktalarını da öğreniyor. Bu bağlamda yarışma atmosferinde kendilerini denemek isteyen Kar-Mek Aşçılık kursiyerleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Yemekte Şehrin Bilgileri” isimli Kocaeli genelinde düzenlenen yöresel yemek yarışmasında finale kaldı.

Kartepe’den Ayvalı Baklava  ve Ayva Çorbası

Almış oldukları teorik bilgileri yemek yarışmasında pratiğe döken Kartepe Belediyesi Kar-Mek kursiyerleri 6 farklı tarifle finale kaldı. Yarışmada finale kalan lezzetler şunlar oldu ; Ayvalı Baklava, Vişne Kebabı, Hindi Tiridi, Ispanaklı İçli Köfte, Ayva Çorbası.

Aşçı adaylarının heyecanlı bekleyişi sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Yemekte Şehrin Bilgileri” yemek yarışmasının finalleri 15-16 Nisan tarihlerinde yapılacak ve her kategorinin birincileri  ile dereceye girenler ilan edilecek. Kartepe’nin başarılı bir aşçı olma yolundaki aşçı adaylarının heyecanlı bekleyişi sürüyor.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.