17 Ekim 2019 Perşembe 14:09

ANASAYFA l Kartepe Gençliğine Yeni Spor Alanları

12.04.2017 Çarşamba - 12:17

 Kartepe Belediyesi gençlere yeni ve farklı spor branşlarına özel  spor alanları oluşturmak için kolları sıvadı. Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler  Müdürlüğü Ekipleri Atakent Mahallesi’nde futbol saha çalışması yaparken , Kartepe Anadolu Lisesi bahçesine de basketbol sahası için zemin betonlamasını tamamladı

Kartepe’de spor yapan, sporu seven, sporu destekleyen bir nesil yetiştirmek adına gençlere ve spor hizmetlerine her zaman destek olan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçe gençleri için yeni spor alanları oluşturmaya devam ediyor. Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan gençlerin sağlıklı ve donanımlı olması için sporun çok önemli bir unsur olduğuna inanan Başkan Üzülmez, Kartepe’yi yeniden inşaa ederken spor faaliyetlerine de  ayrı bir önem veriyor.

Ataevlere Yeni Futbol Sahası

 Çalışmalarını bu hedefler doğrultusunda yürüten Park ve Bahçeler Müdürlüğü de baharın gelmesiyle birlikte planladıkları yeni spor sahalarının inşasına başladı. Bu kapsamda Ataevler Mahallesi’nde 45×70 metre ebatında futbol sahasının düzenlemelerine hız verdi. Saha çevre hatıl yapımı için gerekli kazı dolgu çalışması yapan ekipler, saha çevresini belirleyen beton alanı da oluşturdu. Kartepeli gençlerin suni çim sahada antrenmanlarını rahatlıkla yapabilmesi için alandaki çalışmaların kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor.

Kartepe Anadolu Lisesi’ne Basketbol Sahası

Kartepe Belediyesi, öğrencilerin eğitim kurumlarında da spor alanlarını yenileme çalışmalarını Kartepe Anadolu Lisesi’nde basketbol sahası yaparak devam ettirdi. Sağlıklı bir beyin, sağlıklı bir beden, sağlıklı bir gelecek hedefiyle öğrencileri yeni basketbol sahalarına kavuşturmak için çalışmalarına devam eden belediye ekipleri, okul bahçesinde 15 x 28 metre ebatındaki alanda zemin betonlama çalışmasını tamamladı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.