19 Ekim 2019 Cumartesi 08:32

ANASAYFA l Kartepe Gazetesi’ne konuştu; O kelepçe Kocaeli’ne takıldı

09.06.2016 Perşembe - 17:20

 

KARTEPE
Paralel Yapı Operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve dün 250 bin TL kefaletle serbest bırakılan KOTO Başkanı Murat Özdağ, yaşananlarla ilgili Kartepe Gazetesi’ne konuştu.

GÖZALTINA alındıktan sonra kefaletle serbest bırakılan KOTO Başkanı Murat Özdağ hiç dinlemeden çalışmalarına başladı. Özdağ´ın programında ise Kartepe vardı. Akşam KOTO Arslanbey Meslek Lisesi´ndeki iftara katılacak olan Özdağ ve beraberindekiler Kartepe’de  esnaf ziyaretleri yaptı.

CEM ŞAKOĞLU´NA ZİYARET

Murat Özdağ ve beraberindekiler Kartepe Gazetesi’nin yeni imtiyaz sahibi Cem Şakoğlu´na da “hayırlı olsun” ziyareti yaptı. Ziyarete Kocaeli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Cahit Akyol, Yusuf Ziya Uludüz, Murat Altun, Fuat Berna, KOTO Meclis Başkanvekili Mustafa Yılmaz, Meclis üyeleri Volkan Yılmaz, Mehmet Kaya, Ali Karslı, Fikret Yıldırım da katıldı.

 SAMİMİ CEVAPLAR VERDİ

Özdağ ziyarette yapılan Paralel Yapı Operasyonu ve gözaltı süreci ile ilgili ilk kez konuştu. Özdağ Cem Şakoğlu ve Adem Turgut´un sorularını cevaplayarak çok önemli açıklamalar yaptı. Birçok iddiaya da samimi cevaplar verdi.

 BENİ ARAYAN OLMADI

“Operasyondan haberiniz varmış ve yurt dışına kaçmışsınız” şeklindeki bir soruya “45 gün önceden belirlenmiş programlardı. Burada Ukraynalı iş adamlarının olmasına rağmen yurt dışına çıkmak zorunda kaldım. Çek Cumhuriyeti programı da Skoda´nın toplantısıydı. Dünya toplantısı olduğu için gitmek zorundaydım. Üstelik operasyon başlayınca beni ararlar diye düşündüm ama beni kimse aramadı. Arayan herkese de cevap verdim ama beni savcılık ve polisten arayıp ‘neredesin´ diyen olmadı.

“KENDİM GELDİM”

Basında yer alan “havaalanında yakalandı” ifadelerine tepki gösteren Özdağ, “Yakalandı demek ne demek! Ben söylediğim gibi geldim Sabiha Gökçen´den yurda giriş yaptım. Akrabalarım beni aldı. İş yerime geldim. Avukatımla görüştüm. Sonra Avukatımla beraber Emniyet Müdürlüğü´ne gittim. Selamun aleyküm ben geldim dedim. KOM´un olduğu kadar kendim çıktım. “Belki tanımadınız ama ben Murat Özdağ beni arıyormuşsunuz, ifade vermeye geldim” dedim. Yani yakalanmak bir yana gözaltına bile alınmadım. Ben kendim gittim” dedi.

BEN DE SORDUM, CEVAP ALAMADIM”

Kendisine kelepçe takılmasını nasıl değerlendirdiği şeklindeki bir soruya da Özdağ, “Bunu bana kelepçe takanlara sordum. 64 kişiye kelepçe takmadınız bana niye kelepçe taktınız´ dedim. Ancak cevap alamadım. Bana göre kelepçe bana değil Kocaeli´ne takıldı. Benim başım dik alnım ak” şeklinde cevap verdi.

“ÇOCUKLARIMIN OKUL PARASIYDI”

Yurt dışında bazı vakıflara para aktardığı şeklindeki iddialara da cevap veren KOTO Başkanı Murat Özdağ, “İki evladım ve yeğenim Kanada´da okuyor. Okudukları okula para bir vakıf üzerinden yatıyormuş. Bunu ben bilmiyorum bile. Muhasebecim ilgilenir. 130 bin dolar yatırdığım söylendi. Nedir diye sordular. Ben de ‘eksik biliyorsunuz. Bir öğrenci için 25 bin dolar ödüyorum. 3 öğrenci 75 bin dolar. 4 yılda 300 bin dolar eder. Bu paralar onun parasıdır´ dedim. Belgelerini de verdik” dedi.

Kaynak: Kartepe Gazetesi

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.