22 Ekim 2019 Salı 19:58

ANASAYFA l Kartepe caddeleri ışıl ışıl oluyor

03.04.2017 Pazartesi - 10:16

Kartepe Belediyesi, güzel havaları en iyi şekilde değerlendirirken ilçede tahrip olmuş yollarda hummalı bir çalışma başlattı. Üst yapı iyileştirme çalışmaları kapsamında belediye ekipleri, Kartepe’nin yollarında asfalt öncesi hazırlık ve kemirme işlemleri yanı sıra cadde ve sokaklarda sıcak ve torba asfalt kullanarak bozuk satıhları da onarıyor.

Havaların iyileşmesi ile Kartepe ilçesinde asli belediyecilik hizmetleri kapsamında üst yapı düzenlemeleri de hız kazandı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ulaşım ağını daha şık ve güvenli hale getirmek için ilçenin farklı köşelerinde iyileştirme ve üst yapıyı tamamlama işlerini hızlandırdı. Ekipler, belirlenen iş programı çerçevesinde aşırı yağışlardan olumsuz etkilenen Acısu Mahalle yollarında asfalt yenileme çalışması yapacak. Bu kapsamda TEM Otoyolu ile Sapanca Yolu arasındaki sokaklarda asfalt öncesi hazırlık mave kemirme çalışmaları başladı. Ekipler, Acısu Mahallesi’nde Demir, Ova, Cengiz ve Kaya Sokaklarda asfaltı kemirerek asfalt öncesi hazırlıklarını tamamlamayı, Nisan ayında da asfaltı bitirmeyi  hedefliyor.

Nazım Demirci de Asfaltlandı

Alt yapı çalışması ve mevsimsel etkilerden dolayı bozulan caddelerde de asfaltlama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Belediye ekipleri, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Nazım Demirci Caddesi, İstasyon Mahallesi Ankara Caddesi, Rahmiye Mahallesi İzmit Caddesi üzerinde bozuk satıhlara asfalt serdi.

Üzülmez : Hemşehrilerimin anlayışı için teşekkür ediyorum

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, mahalle bazlı çalışmalarda asfalt yama ile üst yapı iyileştirme düzenlemelerini Suadiye, Çepni, Uzunbey ve Ertuğrul Gazi Mahallerinde yaptı. Belediye ekipleri, üst yapı iyileştirmeleri kapsamında yolları günümüz koşullarına uygun hale getirmek için hava koşullarının elverdiği ölçüde hummalı şekilde devam edecek. Cadde, sokak üst yapı çalışmalarını değerlendiren Başkan Üzülmez: “Sürekli gelişen ve büyüyen genç bir ilçeyiz. Dolayısıyla üst yapı ihtiyacımız diğer ilçelerimizden çok daha fazla. Bu ihtiyaçları kısa sürede tamamlamak için yoğun bir planlama ve çalışma programı başlattık. Ekiplerimiz dişini tırnağa takarak çalışıyorlar.Kartepe doğal güzelliklerinin yanı sıra, cadde ve sokaklarıyla da ışıl ışıl olacak. Hemşehrilerimin sabrı ve anlayışı için teşekkür ediyorum.” Dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.