22 Ekim 2019 Salı 02:23

ANASAYFA l “16 Nisan risklerden kurtulmak için fırsattır”

09.04.2017 Pazar - 12:16

Başkan Karaosmanoğlu, Köseköy Kamyoncular Kooperatifine konuk oldu. Üyelerle bir arayan gelen Karaosmanoğlu, “16 Nisan, Türkiye’nin önünde ki risklerden kurtulmanın fırsatıdır” dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Köseköy Kamyoncular Kooperatifi Başkanı İbrahim Küçük ve üyelerinin konuğu oldu. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ın katıldığı ziyarette konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “16 Nisan, Türkiye’nin önünde ki risklerden kurtulması için büyük bir fırsattır. İnanıyorum ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, vatandaşımızın büyük bir “Evet” teveccühü ile sonuçlanacaktır” dedi.

“ÜLKEMİZİN KALKINMASINI EN İYİ GÖZLEMLEYENLER SİZLERSİNİZ”

Birliktelikte konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’de, “Vatandaşımız 16 Nisan’ı çok önemsiyor ve söz konusu vatansa geri teferruattır diyor. Kartepe halkımızla birlikte bir yol kardeşliğimiz var. Kartepe’den güçlü bir Evet çıkacağına inanıyorum” şeklinde konuştu. Türkiye’nin gerçeklerini en iyi gören esnaf kesimimiz kamyoncularımızdır diyen Karaosmanoğlu, “Rabbim yol giderek rızklarını kazanan şoför kardeşlerimi, kazadan beladan korusun. Türkiye’nin yaşadığı gelişimini ve kalkınmayı en iyi gözlemleyenler sizlersiniz. 15 yıl önceki durumdan bugüne gelinen sürecin bir numaralı şahidisiniz” ifadelerini sarf etti.

“KÖSEKÖY IŞIKLAR KAVŞAĞININ İNŞAATI YAKINDA BAŞLAYACAK”

Türkiye’de yaşanan gelişmenin en güzel örneklerinin Kocaeli’de de yaşandığını dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Yasasıyla tüm Kocaeli’yi 2004’te sahiplenerek hizmetlerimize başladık. Eski sistem devam etseydi bugün bu hizmetleri ortaya asla koyamazdık. Buradan şunu da belirteyim ki Köseköy ışıklarımızın bulunduğu noktanın battı çıktı diye tarif ettiğimiz kavşağımızın ihalesini gerçekleştirdik. Yakında inşa çalışmaları da başlayacak. Büyükşehir Yasası ile şehirler gelişti ve hizmet aldı. İşte bu değişimin üzerinde çok büyük ve önemli olanını Türkiye’de ki hükümet sisteminde yapıyoruz. Ülkemizde ki en büyük riskin koalisyonlar olduğunu biliyoruz. Esnafımızın iş dünyamızın önünü açacağız ki kalkınacağız. Türkiye’nin koalisyon riskinden kurtulması gerekiyor” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik soru cevap ve karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.