23 Ekim 2019 Çarşamba 08:52

ANASAYFA l Karamürsel’de Cumhuriyet yürüyüşü

30.10.2016 Pazar - 12:42

Karamürsel Kent Konseyi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93.yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet yürüyüşü ve Fener Alayı gerçekleştirildi.

Düzenlenen Fener Alayı etkinliği kapsamında Çim Halı Saha önünden başlayan yürüyüş, 4 Temmuz Mahallesi Tarihi Belediye Binası ve Atatürk Anıtı önüne kadar sürdü.

Burada yürüyüşe katılanlar tarafından saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu. Ardından Karamürsel Belediye Başkan’ı İsmail Yıldırım günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. CHP Milletvekili Tarhan’ın konuşmasının ardından, program canlı müzik dinletisiyle devam etti.

Yürüyüşe Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kocaeli CHP Millet Vekili Tahsin Tarhan, İlçe Jandarma Komutanı Sadık Eroğlu, AK Parti İç Başkanı Recep Demirel, CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, MHP İlçe Başkanı Çetin Öksüz, Kent Konseyi Başkan Vekili Erhan Yılmaz, ADD Başkanı Mümtaha Purut, Meclis Üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.