19 Ekim 2019 Cumartesi 13:21

ANASAYFA l KANDIRALILAR GELENEĞİ BOZMADI “23’ÜNCÜ YIL”

13.06.2017 Salı - 8:47

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin kurulduğu 1994 yılından bu yana geleneksel şekilde devam eden iftar programı 23.’üncü kez gerçekleşti

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin kurulduğu 1994 yılından beri 23 yıldır geleneksel hale gelen iftar programı Otel Asya’da gerçekleştirildi. 23.Geleneksel iftarın Kur’anını Sekapark Camii İmam Hatibi Abdulmuttalip Özbek, Ezan’ını Üsküdar Şakirin Camii Müezzini Fikri Sezer, duasını da Bestekar-Mevlithan Amir Ateş yaptı.

KATILIM YOĞUN OLDU

İftar yemeğine Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Bayrak’ın yanı sıra, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman, Üsküdar Musiki Cemiyeti Başkanı Bestekar Mevlithan Amir Ateş, Eski Sağlık Bakanı M. Kazım Dinç, İzmit Eski Belediye Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Erol Köse, emekli Jandarma Tuğgeneral Ümit Yılmaz, KOÜ Öğretim Üyesi Prof.Dr. Yusuf bayraktutan, KOÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Kenan Acar, Aydınlar Ocağı Kocaeli Şubesi Başkanı Ruhittin Sönmez, Metro Turizm Kocaeli Bölge İşletmesi Sahibi Hakan Yılmaz,  dernek üyeleri ve çok sayıda Kandıralı vatandaş katılım gösterdi.

ESKİ BAŞKANLAR DA KATILDI

Kocaeli Kandıralılar Derneği’ne 23 yıl içerisinde başkan olarak hizmet veren; Günay Gülcü, Hüseyin Acurman, Erdal Baykara, Dr. İsmail Çapcı,  Recep Yıldız, Harun Reşit Kocagöz ve 12.Dönem Başkanı Prof.Dr. Mehmet Bayrak da iftara katılım gösterdi.

BİR ARADA OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

İftarın ardından açıklamalarda bulunan Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Bayrak iftar programına katılım gösteren herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. Bayrak ardından, “Kocaeli Kandıralılar Derneği olarak düzenlediğimiz iftar programlarının 23’üncüsünü yapıyoruz.  Amir hocam bizleri 24 yıldır yalnız bırakmadı. Hocam ve kandıralı dostlarımızla bir aradayız. Böyle önemli bir günde dostlarımızla birlikte olmaktan gurur duyuyoruz. Tek amacımız Kandıra ve Kandıralıları öne çıkarmak. Bu amaçla birçok faaliyette bulunuyoruz. Özellikle “Söz Sırası Gençlerde” programı ile Kandıralı gençlerimize kürsü veriyoruz. Ayrıca Kandıralı büyüklerimize de değer veriyoruz.  Yıllardan beri bir arada olmamın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.