22 Ekim 2019 Salı 02:22

ANASAYFA l Kandıra Musiki Ve Tiyatro Derneği’nden muhteşem gece

27.04.2017 Perşembe - 11:46

Kandıra Musiki ve Tiyatro Derneği yöneticileri ve üyeleri tarafından geleneksel hale getirilmek istenen “Kandıralılar Buluşması” için muhteşem gece düzenlendi.

2005 yılında Kandıra’da kurulan Kandıra Musiki ve Tiyatro Derneği, geleneksel hale getirmeyi planladığı “Kandıralılar Buluşması” gecesi İzmit Belediyesi ve Kandıra Belediyesi’nin destekleri ile Mevlana Kültür Merkezi’nde yapıldı. Düzenlenen geceye İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İZKANDER Başkanı Hüseyin Öz, Kocaeli-İzmit ve Kandıralılar Derneği Veysel Yiğit, Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez, Kocaeli Kandıralılar Dernek Başkanı Prof.Dr.Mehmet Bayrak ve davetliler katıldı.

RAMAZANDA İLAHİ GECELERİ

Gecenin açılış konuşmasında Kandıra Musiki ve Tiyatro DerneğiBaşkanı Rüştü Uygur “Derneğimiz kurulmasından bu yana çeşitli etkinlikler içerisinde yer aldık. Dernek olarak Avusturya’da dahi konser verdik. Kandıra’da fasıl gecelerine devam edilmektedir. Ramazan ayında Kandıra Belediyesi’nin desteği ile belediye çay bahçesinde ilahi geceleri düzenleyeceğiz. Bu gece Kandıra’nın gerçek müziğini dinleyeceksiniz. Bu geceye katılanlar çok şey kazandı. Kandıra sevdası yüreğinde olanlar buraya geldiler” dedi.

MİLLİ TAKIMI OLAN SAZ HEYETİ

Bizler kendimizi sanata ve kültüre adamış durumdayız diyen Uygur “Her zaman bizlere destek verilmiştir. İzmit ve Kandıra’yı sevenler buradadır. Hizmet dediğinizde akıllara İzmit Belediyesi gelmektedir. Bir bakıyorsunuz Mardin’de bir bakıyorsunuz Ağrı’dadır. Kandıra ilçemize bisikletin yanı sıra bir çok konuda destek verilmiştir. Oluşturulan koromuzda herkes Kandıra’lıdır. Herkes yüreğini ortaya koymuştur. Profesyonel İzmit ve Kandıra’nın milli takımı olan saz heyeti ile çalışıyoruz. Çok değerli hocalarımız başımızdadır” açıklamasında bulundu.Gecede Kandıra Musiki ve Tiyatro Derneği tarafından katılımcılara Kandıra pidesi, yoğurdu ve ayranı ikram edildi. Konserde Aysel Demirtaş, Amir Ateş, Türkan Kandıralı ve ekibi sahne aldılar.Kandıra Musiki ve Tiyatro Derneği Başkanı Şükrü Uygur, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dan eylül ayında Amir Ateş günü belirlenmesini istedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.