22 Ekim 2019 Salı 02:23

ANASAYFA l Kadınlar sordu, Bakan Işık cevapladı

04.04.2017 Salı - 13:08

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık il genelinde sağlık alanında çalışan yaklaşık bin kadın ile ‘Kadınlar Soruyor’ adlı programda bir araya geldi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli genelinde sağlık alanında hizmet veren yaklaşık bin kadını“Kadınlar Soruyor” adlı programdaağırladı. AK Parti İl Kadın Kolları tarafından desteklenen ve Antikkapı Restoran’da düzenlenen programda Bakan Işık’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti İl Kadın Kolları Serpil Yılmaz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney,İl Halk Sağlığı İl Müdürü İsa Durmaz, İl Sağlık Müdürü Yardımcısı Faruk Demirhan ve yaklaşık bin ebe ve hemşire katılım sağladı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Yemekli düzenlenen programda ilk konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, “Çok yoğun bir işimiz var, ama bu tür toplantılar bir araya gelerek kendimizi ifade etmek çok önemli. Ülkemiz çok özel günlerden geçiyor. Sağlık hizmetleri çok zor hizmetler ama bir o kadar da güzel bir iş. Bu organizasyonu düzenleyen herkese teşekkür ediyorum” derken hemşireler adına konuşan Figen Sağlıklı ise, “Sorumluluk bilinciyle halkımızla iç içe çalışmaktayız. Son günlerde sağlıkta dönüşüm programı ile gelişme görmekteyiz. Bugün kadınlara özel olarak hazırlanan bu program ile bizlere verilen değeri görmekteyiz” ifadelerine yer verdi.

‘CUMHURBAŞKANI TALİMAT VERDİ’

Ardından kürsüye çıkan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Şu anda başarı sıralamasında en verimli olduğumuz hizmet sağlık hizmetidir. Eğer içinde sizin gibi güler yüzlü insanlar olmazsa o hizmetin bir kıymeti yoktur. Çok zor şartlar altında uykusuz kalarak görevyaptığınızı biliyorum. Sizlerin hem annelik hem de bu millete hizmet etme görevini yerine getirme gayretinizden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Sağlık çalışanlarına yıpranma payı dayeniden verilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımız talimat verdi” dedi.

‘YENİ DEVLET HASTANESİ HAZİRANDA’

Işık, Kocaeli’ye sağlık alanında yapılan hizmetleri sıralarken “AK Parti’nin iktidara geldiği günlerde Kocaeli’de sağlık alanında çok ciddi sıkıntılarımız vardı. İzmit şu anda Kocaeli Devlet Hastanemizi tamamen yeniledik. İnşallah haziran ayında Kocaeli Devlet Hastanesi’nde çalışan sizler yepyeni pırıl pırıl bir hastanede halkımıza hizmete devam edeceksiniz. Bunu yapınca eskisini yıkacağız. Seka Devlet Hastanesi ile ilgili arkadaşlarımız yeni bir çalışma başlatıyorlar. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanındaki Askeri Hastanenin 100 dönümünü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne katıyoruz” şeklinde konuştu.

‘KARAR BAŞIMIZIN ÜSTÜNE’

Son olarak Bakan Işık, “Sizler insanlarımıza daha iyi şartlarda, daha iyi hizmet veresiniz diye hizmetten geri durmuyoruz. Türkiye bütün bunları son 14 yılda yakaladığı istikrar sayesinde yaptı. 16 Nisan’da çok önemli karar vereceksiniz. Öncelikle hangi kararı verirseniz verin her karar başımızın üstündedir” ifadelerine yer verdi. Ardından program basına kapalı olarak soru-cevap şeklinde devam etti.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.