22 Mart 2019 Cuma 03:29

ANASAYFA l Kadının Siyasetteki Yeri Konuşuldu

22.10.2018 Pazartesi - 12:19

 

AK Parti Kocaeli Milletvekili ve MKYK Üyesi Emine Macit Zeybek’in de konuşmacı olarak katıldığı panelde kadının siyasetteki yeri masaya yatırıldı. 

Yelken Kafe’de Düzenlendi
Kocaeli’ye Kadın Eli Değecek; Kadının Sesi Kocaeli programları kapsamında daha önce Gölcük ve Körfez’de paneller yaparak; binlerce kadını panelde buluşturan Araştırmacı-Yazar Müge Uçar, 3. programını Derince’de düzenledi. Derince Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi’nin katkılarıyla Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen
panele başta Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut olmak üzere, protokol ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte başlayan panelde ilk olarak söz alan moderatör Müge Uçar, programı düzenlemelerindeki amacı aktararak panelistlere ve katılımcılara teşekkür etti.
Panelistlerden Önemli Bilgiler
Kadının Siyasetteki Yeri konulu panele; panelist olarak katılan Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli Milletvekili-MKYK Üyesi Av. Emine Macit Zeybek; Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Tuba Doğan, Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlkokulu Müdürü Selila Karagülle Çelik, Sırrıpaşa Mahalle Muhtarı Hülya Yıldırım ve Gazeteci Süriye Çatak Tek de hem kendi hayatlarından kesitler aktardı hem de önemli bilgileri katılımcılarla
paylaştı. AK Parti Kocaeli Milletvekili ve MKYK Üyesi Emine Macit Zeybek, panelde yaptığı konuşmada kendi siyasi yaşantısından bölümler aktardı.
Zeybek’ten Daha Fazla Kadın Siyasetçi Vurgusu Milletvekili olarak kente hizmet etmekten dolayı mutlu olduğunu belirten Zeybek, “Kadınlarımızın siyasi arenada daha fazla aktif rol oynamasını istiyorum. Bu yüzden yapılacak yerel seçimler çok önemli. Mart ayında yapılacak seçimlerde kadınlarımızın daha fazla ön plana çıkması için uğraşacağım” dedi. Programın sonunda bir konuşma yapan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Sizleri böylesi önemli bir panelde bu salonumuzda ağırlamak bizler için mutluluk verici. Kadınlarımız her şeyin en iyisine layık.
Çünkü çocuklarımızı yetiştiren ve ülkemizi yarınlara hazırlayan annelerimizdir.” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


istanbul escort instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi