19 Temmuz 2018 Perşembe 04:33

ANASAYFA l KADIN KOLLARI DELEGE ÇALIŞMALARI İZMİT’TEN BAŞLADI

02.08.2017 Çarşamba - 20:18

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve teşkilatıyla ilk görüşmeyi gerçekleştirerek, delege listesinin oluşturulmasına start verdi.

AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşen basın toplantısında İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, İlçe Teşkilat Başkanı Çağlayan Duman, il  ve ilçe kadın kolları yöneticileri hazır bulundu.  

HERKESİ KUCAKLAYAN BİR LİSTE

Burada açıklama yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, “Kadın kolları teşkilatı olarak ana kademelerinin bütün çalışmalarına katılmıştık. Bizler şimdi de bütün mahalle ve kadınlarımızla bir araya gelerek. Tabana inen herkesi kucaklayan bir liste oluşturma hedefindeyiz. Ama çok büyük bir aileyiz yine de herkesi sahiplenen 400 kişilik ilçelerde listelerimizi oluşturacağız.

2 HAFTA İÇERİSİNDE YAPILACAK

AK Parti her zamanki gibi en iyi şekilde kongre sürecini gerçekleştirecek. Kongrelerimizi yaparken, her ilçe ana kademe kongresini yaptıktan sonra en geç 2 hafta içerisinde ilçe kadın kolları kongrelerimizi gerçekleştireceğiz” diyerek ana kademe seçimlerinden hemen sonra kadın kolları olarak kongreleri gerçekleştireceklerini söyledi.

AYNI KRİTERLER GEÇERLİ

Listeyi oluştururken nelere dikkat ettiklerini açıklayan Başkan Yılmaz, “Ana kademe delege seçimindeki kriterler kadın kolları içinde geçerli. Kurucu kadın kollarımız ve mahalle başkanlıklarımız zaten listemizde olacak. Mahallelerin altında çalışan sokak çalışanlarımız var onlar, kadın STK temsilcilerimiz, kadın esnaflarımız ve aynı zamanda partimize emek veren birçok abilerimizin eşleri, belediye başkanlarımızın eşleri listemizde yer vereceğiz.

GÖREV İSTENMEZ, VERİLİR

Yaklaşık 5 kişilik il komisyonumuz görev yapıyor. Bu 5 kişiye ilçelerimizdeki arkadaşlarımızda yardımcı olacak” dedi. Aday olup olmayacağıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Başkan Yılmaz, “Adaylıkla ilgili hiçbir ilçemizde adaylıkla ilgili bir görüşme ya da ortam yok. AK Parti’de çok güzel bir anlayış vardır. O da görev istenmez, verilir. Şuan sadece öncelikli sürecimiz delegasyonumuzu tamamlamak. Adaylık vakti gelince onları da konuşuruz” açıklamasında bulundu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.