13 Ekim 2019 Pazar 21:37

ANASAYFA l İZMİT’TE CİDDİ OTOPARK SORUNU VAR

12.06.2017 Pazartesi - 18:44

Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya gerçekleştirdiği basın açıklaması ile İzmit’te ki otopark sorununa değindi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya haftalık basın açıklamasını ilçe binasında gerçekleştirdi. Kentin sorunlarına vurgu yapan Küçükkaya,” İzmit şehir merkezi ile ilgili en önemli sorunlardan bir tanesi otopark eksikliği. İzmit’te ciddi otopark sorunu var. Hâlbuki belediyeler yaptıkları bütün binalarda otopark harç parası alıyorlar” dedi.

CADI AVI

Küçükkaya,”  CHP olarak helikopter kazası ile ilgili komisyon kurulması için bir istekte bulunduk. Bu önerge reddedildi. Aynı şekilde bu darbeler araştırılsın diye bir öneri verdik. Damatların uydurma sağlık raporları ile beraat ettirilip kamu vicdanını yaralayan ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. Referandumda evet çıkması ile birlikte şehit cenazelerinin olmayacağı, ekonomik sıkıntıların biteceği bir Türkiye özlemi rafa kalkmış durumda. Bu memleket, bu millet aldatılıyor. FETÖ uygulamaları Türkiye’de muhalif avına dönmüş durumda. Akademisyenlerin işten atılmasına, birçok insanın görevden el çekilmesine kadar birçok insan FETÖ avı altıda bir cadı avına kurban gitmiş gerçek FETÖ suçluları ise bir şekilde bu süreçten kendini kurtarmış bulunuyor.

100 YILLIK ÇAĞDAŞLIK FARKI

Küçükkaya,” 2017 yılına geldik. Halen Türkiye’nin gündeminde çeşitli yerlerde askerin toplu zehirlenmesini görüyoruz. Ülkenin yaşadığı reel gündem ile AB’nin reel gündemi arasında en az 100 yıllık bir çağdaşlık farkı var.  Biz çağdaş medeniyetler ile uğraşalım derken hükümet arkasında daha ne olduğunu fark edemediği Katar’a asker gönderme pozisyonuna gelmiş durumda. Biz son 5-6 yıldır her ülkenin iç işlerine karışacak kadar için içindeyiz. Ortadoğu’dan sürekli kaybederek çıkan bir ülke pozisyonuna geldik” şeklinde konuştu.6

CİDDİ OTOPARK SORUNU

“Alelacele bir trafik değişikliği ile karşı karşıya kalmış bulunduk” diyen Küçükkaya,”  Kısa vadeli bir tedbir için ramazan başında bunu yetkililere önermiştik. Uzun vadede Kocaeli ve ilçelerinde ciddi bir yapılandırma sorunu olduğu aşikâr.  İzmit’te depremden sonra şehrin dikey büyümesine imkan vererek hem sağlam konutların yapılması ile ilgili tedbirlerin alınması hem de arazi tasarrufu açısından bir kazanç sağlanabilirdi. Depremden sonra İzmit maalesef bu imkânı kullanmadı. Diğer illere nazaran dikey büyüme konusunda zayıf kaldı.  İzmit şehir merkezi ile ilgili en önemli sorunlardan bir tanesi otopark eksikliği. İzmit’te ciddi otopark sorunu var. Hâlbuki belediyeler yaptıkları bütün binalarda otopark harç parası alıyorlar” diyerek sözlerini noktaladı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.