21 Ekim 2019 Pazartesi 16:44

ANASAYFA l İZMİT’İN OKULLARI KAZANDIRIYOR

18.08.2016 Perşembe - 13:06

İzmit Belediyesi ders kitaplarını geri dönüşüme kazandırmaya devam ediyor. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılan ders kitaplarını dönem sonunda toplayarak geri dönüşüme kazandırıyor.

Okulların kapanmasıyla birlikte boşa çıkan eski ders kitaplarının toplanarak geri dönüşümünü sağlamak amacıyla başlatılan kampanya kapsamında şimdiye kadar 60 ton kitap toplandığını belirtildi.

KAMPANYAYA KATILAN OKULLARA DESTEK

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğanın okulları geri dönüşüm konusuna büyük önem verdiğini belirten belediye yetkilileri “okullarımızdan topladığımız kitapların karşılığında yine okullarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Böylelikle hem kitaplar çöpe atılmamış oluyor, hem de binlerce ağaç kesilmekten kurtarılıyor. Belediye olarak kampanyaya destek olan okullara başta kırtasiye olmak üzere, bilgisayar, yazıcı, projeksiyon cihazı gibi ihtiyaç duydukları araç gereç yardımında bulunuyoruz” şeklinde konuşarak proje kapsamında kendilerine büyük destek veren İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve okul müdürlerine teşekkür ettiler. Kampanyanın Ağustos ayının sonuna kadar devam edeceği öğrenildi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.