21 Ekim 2019 Pazartesi 16:49

ANASAYFA l İZMİT ZABITASI AFFETMİYOR

13.08.2016 Cumartesi - 11:03

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde kaldırımlara, yaya geçidine, engelli ve bisiklet yollarına bırakılan araçları affetmiyor

Engelli dostu belediye ve Belediye Başkanı olarak engellilere karşı ayrı ayrı bir hassasiyeti olan Başkan Doğan uygunsuz araç parkını büyük titizlikle takip ediyor. Belediyenin Zabıta Müdürlüğü ekipleri de engelli vatandaşlar için yapılan sarı şerit halindeki yerlere, bisiklet yollarına ve kaldırımlara mevzuata aykırı uygunsuz park eden araç sürücüler hakkında yasal işlem yapıyor.

DEFALARCA UYARILDILAR

Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı yerlere, bisiklet yollarına ve yayaların ortak kullanım alanı olan  kaldırımlara araç park etmenin yasak olduğuna dikkat çeken zabıta yetkilileri, vatandaşların bu konuda defalarca uyarıldığını da belirttiler. Yetkililer “uyarılarımıza rağmen bazı kişiler araçlarını yasak olan bu alanlara çekerek, gerek engelli vatandaşlarımızın, gerekse diğer vatandaşlarımızın ve bisiklet severlerin rahatça kendi yollarını kullanmasına engel oluyorlar” şeklinde konuştular.

SAYGILI OLUN

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  “bu yerlere park eden araç sürücüler hakkında cezai işlem yapıp araçlarını da çekiciyle çekiyoruz. İnsanların, özellikle de engellilerin yaşama haklarına engel olanların affedilmeyeceğini ve haklarında gerekli tüm cezaların uygulanacağını herkese belirtmek isteriz” diyerek sürücülerin engelli vatandaşların, yayaların ve bisiklet tutkunlarının haklarına saygılı olmalarını istedi.

 

asss

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.