19 Ekim 2019 Cumartesi 13:26

ANASAYFA l İZMİT DEPREM MÜZESİ 17 AĞUSTOS’A HAZIR

12.06.2017 Pazartesi - 9:20

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın vizyon projelerinden olan Deprem Müzesi ve Dijital Gösterim Merkezi’ndeki çalışmalar devam ediyor

Cephanelik bölgesinde 1740 metrekarelik bir alan üzerinde yapılmakta olan projenin 17 Ağustos 1999 depreminin 18. yıldönümünde açılacağı açıklandı. İzmit Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü yetkilileri, yaklaşık 10 milyon liraya mal olacak ve Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyacak Deprem Müzesi ve Dijital Gösterim Merkezi’nin kaba inşaatının tamamlandığını, çelik çatı kapamasının ise devam ettiğini söylediler. İki katlı binada digital panorama, diaroma (depremin ışık oyunlarının da yardımıyla 3 boyutlu olarak modelleneceği alan),anı ürünler satış bölümü, deprem dokümantasyon merkezi, kafeterya gibi sosyal alanlar bulunacak.

AMAÇ UNUTMAMAK VE UNUTTURMAMAK

Yetkililer, Deprem Müzesi ve Dijital Gösterim Merkezi’nin 17 Ağustos 1999 depremini unutmamak, unutturmamak, İzmit başta olmak üzere ülkemizin bu konuda bilinçlenmesine katkıda bulunmak, yeni nesillerin depreme bilgi ışığında hazır olmasını sağlamak amacıyla yapıldığı söylediler.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.