21 Ekim 2019 Pazartesi 13:42

ANASAYFA l İşte KOTO’nun yeni başkanı

24.08.2016 Çarşamba - 19:07

KOTO’da yeni başkan Semih Barış oldu. Ama çok değil 4-5 ay öncesine gittiğimizde gelinen süreç, ‘Nereden nereye’ dedirtiyor…

HATIRLACAĞI gibi; Geçtiğimiz nisan ayında Semih Barış ile Mehmet Coşan istifa etmişti. TÜMSİAD kontenjanından oda yönetimine giren Barış, “Son dönemlerde uygun görmediğimiz ve tasvip etmediğimiz bazı uygulamaların oluşmasından ötürü, bu değerleri taşıyan TÜMSİAD’ın, ayrıca Kocaeli ticaretinin zarar görmemesi için yapmış olduğumuz istişareler neticesinde halen sürdürmekte olduğumuz KOTO yönetimindeki görevimizden istifa ediyoruz’’ açıklamasını yapmıştı.

KENDİNİ TEKZİP ETTİ

Semih Barış, bu açıklamasından birkaç gün sonra da adeta kendini tekzip eden bir açıklamada bulundu.KOTO yönetimine bir mektup yazan ve neredeyse özür dileyen Barış, “İstifa metninde geçen ifadeleri gerekli kişi ve kurumlarla istişare etmeden kabul ettiğimi, bu anlamda aceleci davranarak yönetim kurulunda bulunan siz arkadaşlarımı zan ve töhmet altında bıraktığımı anlamış bulunmaktayım. Diğer yönetim kurulu arkadaşım istifa etmeden önce KOTO’daki tüm görev ve sıfatların dan devamsızlığından dolayı düştüğünü de sonradan öğrendim.

GERÇEKÇİ DEĞİL

Daha önce istifa etmek maksadıyla verdiğimiz dilekçede yer alan ifadeler suçlama olarak algılanmış olup gerçekle bir ilgisi yoktur. KOTO Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmemi gerektirecek ortada somut bir sorun, bulunmamaktadır. Ayrıca KOTO yönetim kurulu arkadaşlarımızla yapmış olduğum istişarelerde bu durumumuzu anlayıp anlayış ile karşılayıp bize sundukları istifayı kabul etmeme tavırlarından dolayı da ayrıca teşekkür ederim. Böylece zan ve töhmet altında kalmanıza neden olduğum için özellikle helallik istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

TÜMSİAD KOVDU!

Yani daha 4 ay öncesinde KOTO’dan istifa etmeyi düşünen Semih Barış, bugün yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrasında KOTO’nun yeni başkanı oldu. Akıllarda ise o dönem TV karşısında yaptığı ‘şov’ kaldı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.