19 Ekim 2019 Cumartesi 08:32

ANASAYFA l IŞIK: SİRMEN’İN HAPSE girmesine çok üzüldüm

26.06.2016 Pazar - 11:35

BAKAN
Mili Savunma Bakanı Fikri Işık, “Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Sefa Sirmen’in cezaevine girmesi nedeniyle büyük üzüntü yaşadığını söyledi

AK Parti İl Teşkilatı’nın düzenlediği organizasyonla kardeş il Mardin’e giden Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, uçakta Manşet Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cemalettin Öztürk’ün sorularını cevapladı. Işık, İZGAZ’ın yapımı sırasında usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle hapse atılan Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen’le ilgili dikkat çekici ifadeler kullandı.

KEŞKE OLMASAYDI

Sirmen’in cezaevine girmesi nedeniyle büyük üzüntü yaşadığını kaydeden Bakan Işık, “Gerçekten çok üzüntü verici bir gelişme. Keşke olmasaydı dediğimiz bir karar. Kocaeli’ye bu kadar hizmet etmiş bir kişinin cezaevine girmesi beni üzdü” ifadesini kullandı. Bakan Işık, “Yargıtay siyasi bir karar verdi” şeklindeki değerlendirmeleri de doğru bulmadığını söyledi.

SEYMEN’LE GÖRÜŞTÜM

Bakan Fikri Işık, olayı öğrenir öğrenmez Sirmen’in kayınçosu olan CHP Merkez İlçe eski Başkanı Alparslan Seymen’i aradığını ifade ederek, “Duyduğum üzüntüyü kendisine aktardım ve geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Bu durumun hukuki olduğunu, siyasi olmadığını ifade ettim. Kendi de aradığım için bana teşekkür etti” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.