17 Ekim 2019 Perşembe 14:17

ANASAYFA l İnce, Evet çıkarsa kararname devleti oluruz

13.04.2017 Perşembe - 15:18

CHP Yalova Milletvekili kentimize gelerek Anıtpark meydanında vatandaşlara Hayır’ı anlatı. İnce konuşmasında “Evet çıkarsa kararname devleti oluruz “ dedi.

CHP Kocaeli İl Örgütü ve İzmit İlçe Örgütü, 16 Nisan referandumu öncesi gerçekleştirdiği son programda Yalova milletvekili Muharrem İnce’yi ağırladı. Anıtpark Meydanı’nda gerçekleştirilen mitinge CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimi , CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP Kocaeli milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, İlçe Başkanları, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İzmit İlçe Gençlik kolları Başkanı Devrim Bal, eski İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal ve çok sayıda partili katıldı. Gerçekleştirilen program kapsamında katılımcılara 1000 adet Türk Bayrağı dağıtılırken katılımcılar alana mitingin başlamasına kısa bir süre kala güvenlik aramasının ardından alındı.

‘BEYGİRİN ÜZERİNE ÇIKAMADIN’

Anıtpark meydanında vatandaşlara seslenen CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce selamlama konuşmasının ardından şunları söyledi;  “Bir tartışma var bugünlerde. Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki o tankın üzerine niye çıkmadın? Diyor. Yahu sen bir beygirin üstüne çıkmadın? Beygirin üzerine çıkamayan tanka hiç çıkamaz tabi. Sayın Başbakan’a sor, hangi tünele saklandı diye sor. Ben bu anayasayı kaç kere okudum. Bu anayasa emekliye bir şey yok, işçiye  bir şey yok. Bu anayasa madem o kadar acil de neden 2019’da yürürlüğe giriyor. Sadece HSYK ve Partili Cumhurbaşkanlığı uygulaması yürürlüğe girecek.  Diğer maddelerde 2019’da girecek” dedi.

‘SENİN MAAŞ HARAM’

“Bugünler de bir de fetvacı bulmuşlar. ‘Evet demek farz’dır’ diyor. Eğer illa bir fetva istiyorsan ben sana söyleyeyim fetvacı hayretin karaman senin torpille baya güzel bir yere atandın. Bankaya yatırdığın o parada faiz var faiz. Senin maaş haram yani. Ey diyanet senin şu Cumhurbaşkanına bir fetvan yok mu?  Devletin kaynaklarını bu kadar har vurup harman savurana bir fetvan yok mu sayın diyanet işler başkanı? Yolda ‘Ezanlar için Evet’ diyor. Ya insanda biraz utanma olur. ‘Tek bayrak için Evet’ yazılıyorlar. Yani Hayır çıkınca tek bayrak olmayacak mı? Siz bu milleti salak mı sanıyorsunuz? Barzani geldiğinde terör örgütünün bayraklarının bu ülkede dalgalandığını bu millet unutur mu?”

‘TEK ADAMA KIYAK DÜZENİ’

“Sen kandırılması ile ünlü  birisisin. Dün diyorsun ki ‘mert dilenir namert kaçar’ yahu biz yargı FETÖ’ye teslim olmasın diye mücadele ettik sen onların yanına oldun. Sonra da kandırıldık dedin. 16 Nisan’da parti seçmeyeceğiz. Biz 16 Nisan’da nasıl yönetileceğiz onu tercih edeceğiz. Kuan-ı Kerim’in ilk emri oku’dur. Eğer bu maddeler okunursa yüzde 1 bile Evet çıkmaz. Eğer bu referandum da evet çıkarsa binlerce devlet memuru görevinden ihraç edilecek. Bir devlet memuru kendi ipini nasıl kendi çeker. Bunun neyine evet diyeceksin. Tek adama kıyak demokrasiye tuzak bu”

‘BİZ KÖROĞLU’NUN TORUNLARIYIZ’

“Yerel basını sandık kurullarına sokmayacaklar. Sadece Anadolu Ajansı girecek. Ne yapacaklar? Sandık sayımı bitmeden televizyonlar da yüzde 70 civarında Evet çıktı diyecekler. Burada ki amaçları sizin moralinizi bozup sandıkları terk etmenizi sağlayacaklar. Sakın bu oyuna gelmeyin. Adınız gibi emin olun ki Hayır çıkacak. Evet derseniz tek adamın bahtı Hayır derseniz bu milletin bahtı gülecek. Bizim tarihimizde çok önemli kahramanlar  vardır. Biz de şimdi Binali Yıldırım var. Bolu’ya  gitti ‘merhaba bolu beyinin torunları’ dedi.Ya bolu beyi zalim zalim. Sen Bolu beyi’nin torunuysan biz Köroğlu’nun torunlarıyız”

‘KARANAME DEVLETİ OLURUZ’

“Bir de meydanlarda diyor ki ‘ya bu chp ne iş’ diyor. Kılıçdaroğlu, Baykal, Muharrem ince ayrı konuşuyor diyor. Biz parti derdinde değiliz. Bak burada her kesimden insan var. Burada memleketin hayrını  isteyen insanlar var. AK Parti’ye oy vermiş olanlara sesleniyorum; Bakınız bir siyasetçi bana oy ver diyebilir. Ama burada bana oy ver demiyorlar. Bana devleti ver diyorlar. Eğer buradan evet çıkarsa tam 200 yıl geriye gideriz. Tüm demokrasi mücadelemizi çöpe atmış oluruz. Tek adam ile kararname devleti oluruz”

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.