24 Ekim 2019 Perşembe 00:41

ANASAYFA l İl Başkanlarından birlik mesajı

01.08.2016 Pazartesi - 19:24

BAŞKANLAR
Darbe girişiminin ardından bir araya gelen ve bundan sonra her ay toplantı yapma kararı alan siyasi partilerin il başkanları bu ay Şemsettin Ceyhan´ın başkanlığında bir araya geldi. Ceyhan, il başkanlarını 7 Ağustos Yenikapı mitingine davet etti

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından, darbenin engellenmesinde ve milli birlik ve beraberliğin sağlanmasında büyük çaba gösteren siyasi partilerin il başkanlarını AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, kahvaltıda ağırladı. Lastik-İş Sosyal Tesislerinde yapılan kahvaltıya CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, BBP İl Başkanı Nihat Yıldız katıldı. Toplantıya davet edilen 7 il başkanı da eksiksiz olarak katıldı. Toplantıya sadece HDP davet edilmedi.

HER AY BULUŞACAKLAR
Kahvaltının ardından il başkanları basın mensuplarına toplantı ile ilgili bilgi verdi. Geçtiğimiz ay darbe girişiminin ardından 5 il başkanının SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu´nun çağrısı üzerine bir araya geldiklerini belirten AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Burada il başkanları olarak darbe girişimine karşı duruşumuzu ortaya koyduk. Burada aldığımız kararla düşüncelerimiz farklı olsa da söz konusu vatan ve millet olduğunda bir araya gelebileceğimizi gösterdik. Her ay bir araya gelme kararımızın ardından 1 Ağustos´ta bir araya geldik. Her ayın ilk Pazartesi günü bir araya geleceğiz. Hem ülke hem de kent gündemini değerlendireceğiz.
MİTİNG VE FİNALE DAVET

Eksiksiz gelen tüm il başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Darbeye karşı birlik ve beraberlik mesajlarımızı vermeye devam ediyoruz. Darbeye karşı nöbetlerimiz devam ediyor. Bu alana gelen herkesin fikirleri farklıdır. Cumhurbaşkanımızın açıklaması ile önümüzdeki Pazar günü Yenikapı´da yapılacak olan büyük mitingin ardından nöbetler sona erecek. Pazar günü yapılacak mitingine tüm il başkanları ve siyasi partileri davet ediyoruz. Cumartesi akşamı nöbetin finalini yapacağız. Tüm il başkanlarımızı, milletvekillerimizi ve partilileri davet ediyoruz” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.