23 Ekim 2019 Çarşamba 08:56

ANASAYFA l İbrahim Bulut’tan sert tepki; SICAK BAŞLARINA VURMUŞ

24.06.2016 Cuma - 12:22

ibrahim bulut
İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut, CHP’lilerin ‘İzmit Belediyesi borç batağında’ şeklindeki iddialara esprili bir şekilde cevap verdi; “Sıcak başlarına vurmuş”

İZMİT Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut basında çıkan ‘İzmit Belediyesi Borç Batağında’ şeklindeki açıklamalara yanıt vermek için bir basın açıklaması yaptı. Bulut, “Bir tarafta Cumhuriyeti kurmakla övünen Türkiye’nin ilk siyasi partisi CHP var. Diğer tarafta da haberciliğiyle değil karalama ve iftiralarıyla ticari gazetecilik yapan sözüm ona bir gazete. Kol kola girmişler ve Ak Parti düşmanlığında birleşmişler.

KOL KOLA GİRMİŞLER

Vatandaşa hizmet etmesi gereken bir siyasi parti ile yazmadıklarından para kazanan bir gazetenin kol kola girmiş olmasını halkımızın takdirine bırakıyoruz. CHP İlçe Başkanı kendi beceriksizliğini izah etmeye çalışsın. Genel Başkanları neden İzmit’e gelmiyor. Fakat iki kişi değil elli kişi bile olsalar böyle yalan yanlış yorum ve ithamlarla kimseyi kandıramayacaklarını artık öğrenmeliler.

BOZACI VE ŞIRACI

Dedik ya; birisi bozacı yanı bırakın taş üstüne taş koymayı işçisinin alın terini dahi ödemeyi beceremeyip, işçisini belediye binasının önünde yorgan döşek yatırarak, tencere tava çaldırmış bir CHP’nin ilçe başkanı, şıracısı ise gazeteyi satıyor olması yetmiyormuş gibi kaleminin yazacağı kelimelerden bile menfaat devşirme hesabında olan gazeteci kurnazı.  İki gün üst üste önce CHP İzmit İlçe Başkanı ‘İzmit Belediyesi düzgün yönetilemiyor’ diyerek on yılların SGK borcundan bizleri sorumlu tutarak sanki kötü bir tablo varmış gibi algı oluşturmaya çalışıyor” dedi.

BORÇ KENDİ DÖNEMLERİNE AİT

“Batan İzmit Belediyesi değil CHP ve malum gazetedir” ifadelerini kullanan Bulut,” İzmit Belediyesi çalışanına, esnafına, müteahhidine tek kuruş borcu olmayan örnek bir belediyedir. Kasasında da belediyelerin alışık olamayacağı kadar nakit varlığı mevcuttur. Belediyecilikte borç konusunda hiç konuşmaması gerekenler konuştuğuna göre, sıcak başlarına vurmuş demektir, doktora gitmelerini öneririz. Birikmiş SGK borcumuz olduğu doğrudur. Bu borcun yarısından fazlası kendi dönemlerine aittir. Ancak bu borç fazlasıyla karşılığı olan ve devletin iki kurumu arasındaki bir mahsuplaşma sürecinin beklendiği bir aşamadadır” dedi.

BORÇLU DEĞİL ALACAKLIYIZ

İzmit Belediyesi borçlu değil alacaklıdır diye konuşan Bulut,”İzmit Kaymakamlığı, Kocaeli İdare ve Vergi Mahkemeleri binaları başta olmak üzere, okullar, sağlık ocakları, camiiler gibi birçok kamu binası belediyemizin mülkiyetinde olup adı gecen kurumlara tahsisli olarak yıllardır kullanılmaktadır. Bahse konu bu gayrimenkullerin ilgili kurumlara devri için Ankara nezdinde gerekli süreçler başlatılmış olup, netice beklenmektedir. Bu sürecin neticelenmesi halinde yıllardır çalışanına ve piyasaya tek kuruş borcu olmayan İzmit Belediyesi’nin artık devlet kurumlarımıza da tek bir kuruş borcu kalmamış olacaktır. Yani özetle, becerip ödeyemediğiniz maaşları ödedik, SGK borçlarınızı da ödemiş olacağız” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.