19 Temmuz 2018 Perşembe 19:26

ANASAYFA l HÜRRİYET’TEN KANDIRA YOLU İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

16.08.2017 Çarşamba - 1:12

Hürriyet, “Geciken her dakika bir cana mal olabilir”

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, daha önce de sık sık meclise taşıdığı ve bir türlü aşama kaydedilemeyen, sık sık trafik kazalarının yaşandığı Kandıra Yolu ile ilgili açıklamada bulundu

TBMM Başkanlık Divan Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet önceki gün sık sık trafik kazalarının yaşandığı Kandıra Yolu ile ilgili açıklamada bulundu. Son olarak geçtiğimiz günlerde ikisi çocuk 6 kişinin yaralandığı trafik kazasının ardından Kandıra yolunun bir an önce tamamlanması gerektiğini dile getiren Hürriyet, “Gecikilen her dakika bir cana mal olabilir” dedi.

BAŞBAKAN YARDIMCISI OLDU, YOL YAPILAMADI

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet Kandıra yolunun bir an önce tamamlanması için sık sık mecliste çalışmalarda bulunduğunu dile getirerek, “Kandıra yoluyla ilgili çalışmaların hızlandırılmasını istediğimizde Fikri Işık Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanıydı. O zaman sözler verilmişti. Milli Savunma Bakanı oldu, sözler verilmeye devam edildi. Şimdi ise Başbakan Yardımcılığı görevine getirildi. Ancak bu süreç içerisinde o yol üzerinde meydana gelen trafik kazalarında bir azalma olmadı.Özellikle yaz aylarında saat başı üzücü bir trafik kazası yaşanmaya devam ediyor” dedi. Sadece 2017 yılında aynı yol üzerinde meydana gelen trafik kazalarında yedi insanın hayatını kaybettiğini, 33 kişinin de yaralandığını ifade eden CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu yolun yapılması geciktikçe, insanların canı tehlikede olacaktır. Özellikle yaz aylarında tatilci vatandaşlarımız ile kalabalıklaşan kışın ise kötü hava şartlarında kan bulaşan bu yolun bitirilmesi için gereken hassasiyetin gösterilmesi gerekiyor” açıklamasında bulundu.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.